banner80

Aşıkkutlu’dan Regaib Kandili sohbeti

Regaib Kandili nedeniyle Of Çarşıbaşı Camii’nde düzenlenen programa katılan KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu cemaate vaaz verdi.

Aşıkkutlu’dan Regaib Kandili sohbeti
banner71
Üç Ayların müjdecisi olan Regaib Kandili, Of’ta coşkuyla idrak edildi. Kandil nedeniyle camilere akın eden vatandaşlar, camileri doldurdular.
 
Recep Ayı’nın ilk Cuma gecesi olan Regaib Kandili nedeniyle Of Çarşıbaşı Camii’nde sohbet programı düzenlendi. Programa katılan KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Oflu Hemşerimiz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, cemaate vaaz verdi.
 
Yapılan dua ve kılınan yatsı namazıyla sona eren gecede Camii çıkışında vatandaşlara Of Belediyesi tarafından Kandil Simidi ikram edildi.
 
Katılımın yüksek olması nedeniyle camide yer bulamayan vatandaşlar, yatsı namazını camii avlusunda kıldılar.
 
Yoğun kalabalık ve vatandaşların dikkatsizlikleri nedeniyle çok sayıda vatandaş Camii çıkışında uzun süre ayakkabılarını aradı. Şanslı vatandaşlar, alınan ayakkabılarının yerine bırakılan benzer ayakkabılarla evlerine dönebilirken bazı vatandaşlar ise o kadar şanslı değildi. Dışarıdan temin edilen terliklerle evlerine dönebildiler.
 
Programın ardından Kaymakam Tuncay Sonel, Of Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu, Uğurlu Belediye Başkanı İ.Hikmet Yalçınkaya, Of Devlet Hastanesi Başhekimi İdris Kurtuluş ve Müftü Mehmet Genç, Dekan Emin Aşıkkutlu ile Melih Gökçek Parkı İdris Usta Çay Bahçesinde sohbet edip çay içtiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Salıh RAMAZANOĞLU
Muhammet Salıh RAMAZANOĞLU - 9 yıl Önce

Programı organize eden EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ TRABZON ŞUBESİ'nden tek cümle edilmemesi ve Sayın Emin AŞIKKUTLU hocamızla birlikte Trabzon programa iştirak eden Evrensel Hafızlar Derneği Trabzon Şube Başkanımız Kurra Hafız Sayın Mehmet SATAN hocamızdan tek kelime bahsedilmemesini manidar buldum.

Editörün Notu:
Konu ile ilgili bizlere herhangi bir bilgi verilmedi. Biz gördüğümüzü haber yaptık. Eksiğimiz olabilir. Yorumunuzla da bu eksikliği gidermiş oldunuz. Teşekkür ediyoruz.... Ancak bu tür organizeleri yapanlar konu ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri de yapmalıdırlar.

Muhammet Salih RAMAZANOĞLU
Muhammet Salih RAMAZANOĞLU - 9 yıl Önce

Süreçler ilgili yorumunuz ön yargıları bertaraf edecek yeterlikte. Ben programa olan ilginize teşekkür ediyor, ileriki zamanlarda gerçekleştireceğimiz organizasyonlarda sizlerle daha yakın diyalok içerisinde olmaya gayret edeceğiz.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21