banner80

Aktütün Gazisi Bayram Yıldırım evliliğe adım attı

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakoluna yapılan hain saldırıda bacağını kaybeden Gazi Bayram Yıldırım, Arife Bağdatlı ile nişanlandı.

Aktütün Gazisi Bayram Yıldırım evliliğe adım attı
banner71
HABERİN GALERİSİ
Gazi Bayram nişanlandı

Gazi Bayram nişanlandı

6 Ekim 2008 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu’na yapılan hain saldırı sonucu ayağına kaybeden Gazi Bayram Yıldırım, evliliğe ilk adımı attı.
 
Uzun süren tedavi sonrası bacağına protez takılan Gazi Bayram, Of Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucu Of Nüfus Müdürlüğü’ne memur olarak atanmıştı.
 
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak göreve başlayan Gazi Bayram Yıldırım’ın göreve başlamasını “Sırada Evlilik Var” manşetiyle veren Of Havadis, Gazi Bayram’ın evlilik hazırlıklarına başladığını duyurmuştu.
 
Gazi Bayram düzenlenen nişan töreniyle evliliğe ilk adımı atarak Arife Bağdatlı ile nişan yüzüklerini taktı.
 
Aile ortamında sade bir törenle gerçekleştirilen nişan törenine Yıldırım ve Bağdatlı ailelerinin yanı sıra Of Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Nüfus Müdürü Sabri Albayrak ve Gazi Bayram’ın çalışma arkadaşları katıldı.
 
Genç çiftin nişan yüzüklerini takan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “böylesine pırıl pırıl iki evladımızı yetiştiren anne ve babalarımızı kutluyorum. Bu evlatlarımızın hayatlarını birleştirme kararı alması bizleri son derece mutlu etmiştir. Bugün bu yüzükleri takarak onların vermiş olduğu kararı resmileştiriyoruz. İnşallah Eylül ayında evlatlarımızın düğünlerini yapacağız. O zamanda Gazimizin nikah şahidi olarak kendisini tebrik edeceğiz” diyerek Gazi Bayram’a hediyesini taktı.
 
Of’ta fırıncılık yapan Bağdatlı ailesinin kızı Arife Bağdatlı ile nişanlanan Gazi Bayram Yıldırım, “yaralandığım günden itibaren aileme ve bana karşı gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Sayın Kaymakamıma ve Komutanıma çok teşekkür ederim. Bu süre zarfında Devletimin sıcaklığını ve şefkatini her zaman yanımda hissettim. Bugün bizleri kırmayarak nişanıma uzaktan ve yakından gelen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin” dedi.
 
Nişan töreni, Nişan Pastasının kesilmesiyle sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21