Ak Parti’den Aralık Danışma Meclisi Toplantısı

Ak Parti Of İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Aralık ayı Danışma Meclis toplantısı Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın katılımıyla yapıldı.

Ak Parti Of İlçe Teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinin ardından ilk Danışma Meclisi Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

 

Parti binasında gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, İl Başkan Yardımcısı Ali Faik Hacıoğlu, Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Turan Terzi, Of Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Yönetim kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve partililer katıldı.

 

İlçe Başkanı Terzioğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu, İl Başkan Yardımcısı Hacıoğlu ve Milletvekili Cora birer konuşma yaptılar.

 

1 Kasım seçimlerinde kendilerine ve Ak Parti’ye verilen desteğe teşekkür eden Başkan Terzioğlu, seçimler sürecinde yoğun bir mesai harcayan parti yöneticilerine ve partililere teşekkür etti.

 

Seçim süreçlerinde bazı aksaklıkların ve olumsuzlukların yaşanmış olabileceğini ifade eden Başkan Terzioğlu, yoğun bir dönemin geride kaldığını ve artık önlerinde çok güzel bir çalışma dönemi olduğunu belirtti.

 

Geçen yıl Eylül ayında yaşanan Afet nedeniyle Of’ta 22 milyon liralık hasar meydana geldiğini ifade eden Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu, bunun sadece 2 milyon liralık kısmının karşılandığını diğer hasarların belediye imkanlarıyla giderildiğini ifade ederek çalışmalarda kendilerine destek veren İlçe Başkanı Terzioğlu’na, Belediye Meclis Üyelerine ve Belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Of’a yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler de veren Sarıalioğlu; Of Devlet Hastanesi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek 75’i ihtiyaca göre çift kişilik olabilecek, 50’si de tek kişilik olmak üzere 125 yatak kapasiteli hastanenin kısa sürede inşaatına başlanacağını, hastanenin yapılacağı alandaki ilçe stadının yıkılacak olması nedeniyle ilçe stadının da yenileneceğini ifade etti.

 

İrfanlı Mahallesi dolgu alanında bir külliye inşa etmek için proje hazırladıklarını belirten Başkan Sarıalioğlu, Büyükşehir Belediyesi Şantiyesi alanının tahsisinin KTÜ’ye yapılarak İslami İlimler Akademisi’nin bu alana inşa edilmek için çalışma başlattıklarını, kapatılan Of Kapalı Ceza Evi’nin Adalet Bakanlığına yapılmış olan tahsisinsin alınarak Of Belediyesine verilmesi ve alanda Kapalı Pazar Yeri yapılması için proje çalışmalarını başlattıklarını, Çamlı Çaykur Çay Fabrikası arazisinin Of Teknoloji Fakültesine devredilerek alanda yeni fakülteler kurulması için de çalışma başlattıklarını ifade etti.

 

İrfanlı Mahallesi Çaykara Viyadüğü’nün Of’a yakışmadığını belirten Başkan Sarıalioğlu, viyadüğün kaldırılarak buradaki trafik akışının yeniden düzenleneceğini, Diş Polikliniği yerine de Adalet Sarayı inşa etmek istediklerini söyledi.

 

İl Başkan Yardımcısı Ali Faik Hacoğlu ise konuşmasında Of’un her zaman Ak Parti’ye en yüksek desteği verdiğini ifade ederek Of halkına teşekkür etti.

 

 Ak Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da yaptığı açıklamada seçim çalışmaları kapsamında Of’a her geldiklerinde İlçe Başkanı Terzioğlu’nun “Biz Salih kardeşimizi meclise göndermek için çalışıyoruz” dediğini ve kendisinin de her gittiği yerde bunu anlattığını ve bunun da 1 Kasım’da gerçekleştiğini ifade etti.

 

Meclis’e ilk girdiğinde ve kotluğuna oturduğunda kendi kendine  “Bu koltuklardan, bu kürsüden kimler geldi, kimler geçti. Zaman çok çabuk geçecek ve sen de buradan geçip gideceksin. O nedenle zamanı boşa harcama. Vatana ve millete faydalı hizmetler için mücadele et” dediğini ifade eden Cora, önlerinde güzel bir çalıma dönemi olduğunu belirtti.

 

Konuşmaların ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan partililer isteklerini belirttiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21