banner80

Ak Parti ve MHP’den sonra sıra CHP kongresinde

CHP Of İlçe Başkanlığı’nın olağan kongresi 5 Nisan’da yapılıyor. Kongreye mevcut Başkan Emel Saral’ın tek aday olarak katılması bekleniyor.

Ak Parti ve MHP’den sonra sıra CHP kongresinde
banner71
Siyasi Partilerin Of İlçe Teşkilatları kongrelerini yapmaya devam ediyor. Ak Parti’de yaşanan uzun soluklu kongre sürecinin ardından MHP Of İlçe Teşkilatı da kongresini ertelemeli olarak yapmıştı.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Of İlçe Başkanlığının 2012 Yılı Olağan ilçe Kongresi de 05 Nisan’da yapılıyor.
 
Geçen yıl Ocak Ayı’nda mevcut başkan Sinan Saral’ın istifasının ardından İlçe Başkanlığına atanan Emel Saral’ın kongrede tek aday olması bekleniyor.
 
Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın yeni binasında ziyaret ettiği Başkan Emel Saral, bir yıllık görev süresini ve yeni dönem planlarını Yaşar’a anlattı.
 
Uzun bir süreden beri yer sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren Başkan Emel Saral, “Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan parti binamızı Cumhuriyet Caddesi’ne, Hükümet Konağı karşısına taşıdık. Buranın tadilatı epey zamanımızı aldı. Şimdi de önümüzde kongremiz var. Bu süreci atlattıktan sonra siyasi arenadaki çalışmalarımıza daha yoğun bir biçimde devam edeceğiz. Atalarımdan gelen bu siyaseti seviyorum. Özverimizle, azim ve gayretimizle Partimizi Of’ta daha iyi noktaya taşımak için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar da yaptığı açıklamada Of’ta zor şartlar altında ve kısıtlı imkanlarla başladığımız basın çalışmalarımızı mini bir ekiple sürdürmekteyiz. Gazetemiz, web sitemiz ve temsilcisi olduğumuz Anadolu Ajansı ile Of’ta ve bölgemizde yaşananları önce Of, sonra da il ve ülke kamuoyuna taşımaya çalışıyoruz. Bu süreçte zaman zaman bir tarafın haberlerine fazla ağırlık verirken diğer tarafların haberlerine yer veremediğimiz oluyor. Vatandaşlarımız, bunun bizden kaynaklı olduğunu düşünerek eleştiri yapıyorlar. Ancak takdir edersiniz ki Of’ta yüzde 60’ın üzerinde oy almış bir iktidar partisi var. Bakanı, Milletvekili ve bürokratı var. Belediye Başkanlarının çoğu iktidar partisi mensubu. Doğal olarak iktidar partisinin 5 haberinin olduğu bir yerde sizlerin ve diğer siyasi görüşlerin bir haberi zor oluyor. Her şeye rağmen her tarafın görüşüne değer vererek kamuoyunun gündemine taşımaya gayret ediyoruz” diye konuştu.
 
5 Nisan 2012 Perşembe günü saat 13.00’te Of Belediye Toplantı salonunda yapılacak olan ve 111 delegenin oy kullanacağı kongrede, 13 kişilik yönetim kurulu seçilecek.
 
5 Nisan’da çoğunluğun sağlanamaması halinde kongre 12 Nisan 2012 Perşembe günü aynı yer ve saatte yapılacak.
 
Başkan Emel Saral, Perşembe günü yapılacak olan kongreye Üyeleri, Kongre Delegelerini ve tüm Of halkını davet etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21