banner80

Abdülkadir, Dünya Şampiyonasına hazır

Of Belediyesi Karate Takımı Sporcusu Abdülkadir Kara¸ İstanbul Open’da da şampiyon oldu.

Abdülkadir, Dünya Şampiyonasına hazır
banner71
Malezya’da yapılacak Dünya Şampiyonasına hazırlanan Of Belediyesi Karate Takımı Sporcusu Abdülkadir Kara¸ Şampiyona öncesinde İstanbul’da düzenlenen Uluslar arası İstanbul Open Karate Şampiyonası’nda şampiyon oldu.
 
Son dönemde elde ettiği uluslar arası başarılarıyla Of’un, Trabzon’un ve Türkiye’nin gurur olmayı başaran Abdülkadir Kara, 6 Ekim’de Malezya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Ümit Erkekler 57 kiloda Türkiye’Yi temsil edecek.
 
İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılan İstanbul Open Açık Karate Şampiyonasında Finalde Mısırlı rakibini yenerek şampiyon olan Kara, daha önce Yunanistan’da yapılan Dünya Kupası Final maçında 1-0 yenildiği Mısırlı rakibinden rövanşı 4-1 almayı başardı.
 
Şampiyon olması nedeniyle oldukça mutlu olduğunu belirten Abdülkadir Kara, “Bana güvenip destek verenleri mahçup etmedim. Sayın Başkanımız Murat Saral ve Sayın Kaymakamımız Tuncay Sonel, bizlere her zaman destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Bu başarıda onların katkısı çok büyük. Maddi destekler ve motiveler olmazsa ben bu şampiyonalara katılamazdım. Destek veren herkese ve hocama teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kara’nın antrenörü Salih Doğan yaptığı açıklamada Şampiyonaya 39 Ülkeden sporcuların katıldığını belirterek, “Dünya’da yeni kurallar ilk defa burada uygulandığından ve Malezya’ da yapılacak Dünya Şampiyonasına hazırlık olduğundan bu turnuva oldukça önemliydi. Japonya, Fransa, Rusya, İspanya, Mısır, Kanada ve Endonezya gibi dünyada karatede söz sahibi ülkelerden sporcuların katılması bizim için ciddi bir hazırlık oldu. Ayrıca bu turnuva WKF (Dünya Karate Federasyonu) ve Türkiye Karate Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği ve Dünyada Karate Premieer ligin 2.ayağı olması sebebiyle WKF Başkanı Espinos da bizzat Türkiye’ye gelerek maçları dikkatle izledi. Abdülkadir’İn burada elde ettiği başarı, bizi Dünya Şampiyonluğu için umutlandırıyor. İnşallah Malezya’dan da şampiyon olarak döneceğiz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf kurt
yusuf kurt - 10 yıl Önce

tebrikler inşallah dünya şampiyonasındada 1.lik kürsüsüne çıkıp Türk bayrağını göndere çekip istiklal marşımızı söyleteceksin dualarımız seninle

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21