banner80

Abdülkadir, bir kez daha Türkiye Şampiyonu

Of Belediyesi Karate Takımı Sporcusu Abdülkadir Kara, Konya’da yapılan ümit-genç ve 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında ümit erkek 57 kg da 1. olarak Türkiye şampiyonu oldu.

Abdülkadir, bir kez daha Türkiye Şampiyonu
banner71
Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Abdülkadir Kara, 11-13 ağustos 2011 tarihlerinde Konya Selçuklu Kapalı Spor Salonunda yapılan ümit-genç ve 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında başarılarına bir yenisini daha ekleyerek bir Türkiye Şampiyonluğu daha elde etti..
 
Şampiyona kapsamında 15 Ağustos Pazar günü yapılan Dünya seçmelerinde de birinci olan Abdülkadir Kara, Ekim ayında Malezya’da yapılacak olan ümit-genç 21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonasında ümit erkek 57 kg’da Türk Milli Karate Takımını ve Türkiye’yi temsil edecek.
 
Şampiyonanın ardından Federasyon tarafından Kuşadası’nda kampa alınan Kara, 3 Eylül’de İtalya’da yapılacak olan Akdeniz Uluslarası Şampiyonasında da Milli Takımı ve Trabzon’u temsil edecek.
 
Bakan Bağış’tan Özel Tebrik
Temmuz ayında Yunanistan’da yapılan 4. Dünya Gençlik Kupasında sıkletinde 2. olarak Türkiye’nin adını duyuran Of Belediyesi’nin gururu olan Abdülkadir Kara, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış tarafından yazılı olarak tebrik edildi.
 
Başarılarını özverili çalışmasına bağlayan Kara, Dünya Şampiyonası’nda ise 8 yaşındaki engelli kardeşi Abdülkerim Kara için yarışacağını belirtti.
 
Başarılarında hocasının ve ailesinin büyük desteğinin etkisi olduğunu belirten Kara, başarısındaki asıl etkenin engelli kardeşinin olduğunu, kardeşinin ona güç verdiğini ifade etti.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 10 yıl Önce

Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

yusuf kurt
yusuf kurt - 10 yıl Önce

Abdülkadir seni tebrik eder başarılarının devamını dilerim Allah yolunu açık etsin.

murat ak
murat ak - 10 yıl Önce

başarılarından dolayı genç kardeşimizi ve salih hocamızı tebrik ederim.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

gelişimin mükemmel ama daha yolun başındasın unutma en büyük hedefe varıncaya kadar düzenli olarak çalışmalısın senden büyükler dünya avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları beklemekteyiz sende bu kapasite var buralara gelmende büyük katkısı olan değerli hocan salih hocaya sonsuz teşekkürler. tabi kulubümüz spsrcusu olman münasebetiyle kendi klb. de teşekkürler.. senle gurur duymaya devam etmek istiyoruz....

mehmet soylu
mehmet soylu - 10 yıl Önce

Tebrikler Allah nazardan korusun, Akdeniz de adam gibi bir Trabzonlu sporcu görsün.

ERDAL ABDİOĞLU
ERDAL ABDİOĞLU - 10 yıl Önce

sporcu kardeşimizi kutluyorum of belediyesinin de desteklerini devamını diliyorum...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21