610 ile 2015 arasında fark yok

Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Mekke’nin Fethi programında konuşan Dernekpazarı Vaizi Ahmet Bayraktar, 610 yılının ile 2015 yılı fark olmadığını ifade etti.

610 ile 2015 arasında fark yok

Mekke’nin Fethi’nin 1385. Yıl dönümü Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

 

Kur'an-ı kerim tilaveti ile başlayan programda Of AGD İlçe Başkanı Hasan İnan'ın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Furkan Kayhan, Mehmet Semen ve Muhammet Eşkin'in söylediği marşların ardından program Dernekpazarı Vaizi Ahmet Bayraktar’ın “Kalk Uyar! Fethi Müjdele” konulu konferans ile devam etti.

 

İŞGALİN HEDEFİ FESADI ÂLEMDİR!

Yapmış olduğu konuşmada Fetih ile İşgalin arasındaki farkın anlaşılmadan Mekke'nin fethinin anlaşılamayacağını söyleyen Bayraktar, "Fetih ile İşgal birbirlerinden farklıdır. İşgalin temeli yani dayanağı emperyalist, materyalist, sömürgeci bir zihniyettir. Birinin üzerinden geçinmeye ve zulme dayanır. Beslendiği fikri dayanak maddeciliktir yani şeytanidir. Hedefi fesadı âlemdir." dedi.

 

610 İLE 2015 ARASINDA FARK YOK!

610 yılı ile 2015 yılı arasında düzen açısından fark olmadığını ifade eden Bayraktar, "610 yılında âlem fesad içindeydi. Bugün yani 2015 yılında da âlem fesad içindedir. Değişen birşey yoktur. İşgal vuku bulduğu zaman insanlara uygulanan işkencelerin, sömürülerin sadece teknikleri değişir, fakat sonuç değişmez çünkü zihniyet aynı zihniyetedir." diye ifade etti.

 

İŞGALDE AMAN FETİHTE EMAN VARDIR!

Bayraktar, "İşgalde can, mal,namus ve din hususunda eman yoktur, aman vardır yani feryat vardır. İşgalde yağma ve talan vardır. İşgalde özgürlük ve adaletin sadece ismi vardır, cismi yoktur. Fetih ise bunun tam tersidir. Fethin temelinde zulmü ortadan kaldırmak, ilahi kelimetullahı yaymak ve yeryüzünde adaleti tesis etmek vardır. En önemlisi de elinden geleni yaparak ilahi rızaya erişmek  vardır. Fethin beslendiği fikri kaynak İslâmî'dir. Hedefi nizamı âlemdir. İşgal fesadı âlem için uğraşırken, fetih ve fatihler nizamı âlem için gayret ederler. Fetihte herkese can, mal, namus ve din hususunda eman vardır. işgalde ise aman vardır." diyerek her Müslümanın işgali de fethi de bilmesi gerektiğini söyledi.

 

Program, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu'nun kısa teşekkür konuşması ile sona erdi.

 

Siyer-i Nebi Yarışmasında Of İlçesinde dereceye giren ilk üç kişinin ödülleri 7 Ocak Perşembe günü yapılacak olan Of AGD Eğitim Konferansında takdim edilecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21