15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü semineri

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” konulu seminerde Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Muhammet Arslan katılımcı eğitimcilere bilgiler verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü semineri
banner71

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain askeri kalkışmasının olumsuz etkilerini gelecek nesillere anlatmak ve bundan ders çıkarılmasını sağlamak için okullarda “Demokrasi ve Milli Birlik, Demokrasilerde Katılım, Hak ve Sorumluluk” başlıkları adı altında 81 ilde öğretmen ve idarecilere; seminer, konferans, panel ve sempozyum gibi alanlarda etkinlikler yapılmasına karar verildi.

 

Konu ile ilgili olarak Of’ta öğretmen ve idarecilere yönelik “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” konulu seminer düzenlendi.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ve Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Muhammet Arslan tarafından verilen seminer, her okuldan üç öğretmen ve bir idarecinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından seminerin açılış konuşmasını Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptı.

 

Müdürü Kabahasanoğlu konuşmasında; “ Ülkemiz ve milletimiz için çok acı tecrübelerin yaşandığı 15 Temmuz hadisesi ülkemizi onlarca yıl geri götürdüğünü düşünüyorum. Milletimizin en zeki, en başarılı çocuklarını kandırıp milletimizin üstüne saldılar.  Türk milleti için 15 Temmuz ikinci Çanakkale’dir. Çanakkale Savaşında öğretmenlerimizin bize öğrettiklerine göre Mehmetçik ölmeden önce kendi cenaze namazını kılmış, biraz sonra şehit olmuştu. 15 Temmuzda da şehit olmadan önce gençler abdest alarak silahlara karşı göğüslerini siper ettiler ve şehit oldular. 15 Temmuzdan çok dersler çıkarmalıyız. Çok çalışmalıyız ki kaybettiğimiz zamanın olumsuz etkilerini azaltalım. Bu duygu ve düşüncelerle seminerimizin başarılı geçmesini temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21