Saadet Partisi Trabzon Adaylarını tanıttı

Saadet Partisi, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Trabzon ve İlçe Belediye Başkan Adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Saadet Partisi Trabzon Adaylarını tanıttı

Saadet Partisi Trabzon İl Teşkilatı, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen tören ile Trabzon Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım törenine SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ile çok sayıda partili katıldı. 

Tanıtım töreninde ilk olarak SP Trabzon İl Başkanı Mahmut Çizmecioğlu, konuştu. Çizmecioğlu, “Sonuçları ileriye dönük siyaseti de belirlemesi açısından 30 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimini çok önemsiyoruz. Bizim çok önemsediğimiz bir inancımız var. İnsan gezegenimizin en gelişmiş varlığı. İnsanın bazı yeteneklerden donatılmış olmasından kaynaklanır. İnsan düşünme ve irade yeteneklerine sahiptir. İrade davranış ve eylemlerini akla uygun yetisidir. Ünsiyet, alışkanlık birlikte düşüp kalkmak ahbaplıktır” dedi. 

YÖNETİCİLER ÇATIŞMALARA NEDEN OLUYOR
Bugün ki ortamda yöneticilerin çatışmalara neden olduğunu kaydeden Çizmecioğlu, “Meclisler ülkelerin en yetkili kurumlarıdır. Mecliste hiçbir zümre yada grup hiçbir üstün emretme gücüne sahip olamaz. Toplumda üstün emretme gücüne sahip tek milletin kendisidir. Bugün ki ortamda meclisi oluşturan siyasi partiler bu kutsal mekanın kürsüden bir birlerini kıracak konuşmalar yapmaktadır. Bu konumalar ülkemizin birliğine bütünlüğüne zarar vermektedir. Bu sevgiden barıştan yoksun konuşmalar ileride başımıza dertler açabilir. İktidarın oyları yüzde 50 olmasına rağmen kendisi gibi düşünmeyen yüzde 50’nin olduğunu bilmeli. Onlarla uzlaşma siyasetine gitmeli” diye konuştu.

İYİ KAVRAYIP ANLAMAK ZORUNDAYIZ
SP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ali Düzenli, “Üzerimizde çok önemli görevler var. İyi kavrayıp anlamak zorundayız. 30 Mart seçimlerine girerken Trabzon’dayız. VE Trabzon’da takriben nüfus 750 bin. Göç üzerine bir rapor hazırladım. Bu raporda takriben nüfusumuz 15 sene önce 1 milyonun üzerindeydi. O zaman Artvin’den Kastamonu’ya kadar 4 milyon insan sadece İstanbul’a göç etti. Hastalığı iyi teşhis etmez isek tedavi yapılamaz. Bu insanlar niçin göç ediyor? 4’te 1’i işsizlikten dolayı. Trabzon önce 9 milletvekilinden 6’ya düştü. Nüfusu sürekli eriyor. Artvin öyle, Rize, Samsun’a kadar üyük nüfus erimesi var. Tersine göç de var. Nüfus ile seçmen sayısı yüzde 90’lar seviyesinde bir yerde olur mu?. Nüfus 10 bin ise 9 bin seçmen. Ya burada ihtiyar. Tersine göç olmuş. Gençler çocuklar burada yok. Onlar göç etmişler. İstanbul ve Kocaeli’ne gitmişler. İhtiyar burası baba toprağıdır demiş gelmiş evini yapmış” dedi.

ÇÖMLEKÇİ’Yİ YIKACAĞIM

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Çömlekçi Geri Dönüşüm Projesinde yaşadığı problemlere de değinen Düzenli, “Şu Çömlekçiyi, oraya yıkacağım. Yeniden inşa ettireceğim. Bugün ki iktidar gibi vatandaşa 35 40 milyar vermeyeceğim. Vatandaşa eski dairesine yeni daire vereceğim. Alıyorum o arsayı. O arsanın bedeli nedir. Bugün Çukurçayır yüzde 40. Meydanın göbeği Çömlekçi neden yüzde 50 olmasın. Trabzon ’u yenileyeceğiz” diye konuştu.

 

KAMALAK: ONLAR HAÇLI BİRLİĞİ
SP Genel Başkanı Kamalak, “Siz bindiğiniz arabanın sadece plakasına değil, aynı zamanda nereye gittiğine sizi nereye götürmek istediğine bakmak zorundasınız. Milli Görüş arabası İslam Birliği diyor. İslam Birliği için hareket eden tek araba Milli Görüş arabasıdır. Diğerleri Haçlı Birliğine gidiyor. Bakmayın aralarında ki görünüşte ki kavgaya. Aralarında renk farkı vardır sadece o. AK Parti Faizci mi?. Zinayi kim serbest bıraktı. Diğerleri karşı mı?. Domuzu kasaplık hayvan grubuna dahil edip teşvik veren kim. Diğerleri karşı mı?. Karşı olan tek parti Saadet Partisi. Diğerleri arasında temelde fark var mı?. 


30 Mart günü sandık başına gittiğinizde aynı zamanda siz diyorsunuz ki, “Ben haçlı birliğinden yanayım” ya da “İslam Birliğinden yana”. 
Erbakan hocamızın ifadesi ile İslam Alemine lider olmak varken, Haçlı Birliğine uşak olmak niye… 


Milli birliğe kumpas kuranların en önemli maşası kimdi?. Cevabı sizler biliyorsunuz…
Oy kullanırken son derece dikkatli olmak durumundayız. İslam olmadan insanların saadet bulması huzur bulması, kısacası İslamsız saadetin olması mümkün değildir. Bu bir…
İkinci olarak cihadsız İslam olmaz. Üç, şuursuz cihat olmaz. 
Elbette şuur sahibi olarak sandık başına gittiğinde neyi düşlediğini neyin peşinden koştuğunu, hangi istikamete gitmek istediğini elbette bilmek zorundadır. Her seçim önemlidir ama bu seçim çok daha önemlidir. Çünkü yön belirleme seçimi olacaktır. 
Merhum hocamızın yine ifadesine göre; “Namaz, dinin direğidir, Cihat ise dinin zirvesidir” 
Cihadın ne demek olduğunu bizlere öğretti. Nedir Cihat: Bir müminin bir Müslümanın hakkı hakim kılabilmek için malı ve canı ile takatının sonuna kadar tüm benliğiyle mücadele etmesidir” dedi. 


Saadet Partisi’nin Trabzon Adayları;

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ali Düzenli

Ortahisar: Mustafa Yılmaz

Of: İrfan Saral

Hayrat: Behram Yıldız

Çaykara: İbrahim Öner

Dernekpazarı: Recep Yakuphan
Akçaabat: Mehmet Kurt

Araklı: Ümit İsmail Çebi

Beşikdüzü: Eşref Nuri Usta

Çarşıbaşı: Hidayet Kobya

Düzköy: Fevzi Serdar

Köprübaşı: Mahmut Doğan
Maçka: Hikmet Aydın
Sürmene: Ali Memiş

Şalpazarı: Ahmet Kıran

Tonya: Salih Erdoğan

Vakfıkebir: Ömer Biyikli
Yomra: Selçuk Atasoy

Arsin adayı henüz belirlenmedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat
demokrat - 8 yıl Önce

Ancak chp,ye calışırsınız.

orhan osmanoğlu
orhan osmanoğlu - 8 yıl Önce

ofta ak parti ve saadeti başbakan el ele tutttturmuştur...bizde başbakanın dediğini yapacağız ve saadeti ofta iş başı yaptıracağız nasipse...iradeye sahip olacağız

GAVUR.
GAVUR. - 8 yıl Önce

DEĞERLİ GAVUR KARDEŞİM SANA OF BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAKIŞIR.AİLECE SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.

Istanbul güngören ak teşkilatı
Istanbul güngören ak teşkilatı - 8 yıl Önce

AKP ofta yanlış siyaset uygulamış yanlış tercih yapmıştır...bunu düzeltmeye geliyoruz murat başkan ferah tut kalbini...saadet hayırlı olsun

Turan yıldız
Turan yıldız - 8 yıl Önce

Ofta saadet partisinin iktidarı hayaldi...artık gerçek oldu ak partim gurur duy

Aynur danışmaz
Aynur danışmaz - 8 yıl Önce

Araklı garanti benim için of zorlayacak gibi Saadet vakti geldi inşallah fark var Saadet var

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21