Kudüs belki de son şanstır

 

Acısını çekmediğiniz hayatın mutluluğunu da yaşayamazsınız. Maalesef öyle bir dünyada yaşıyoruz ki bedelini yaşamadığınız hayatın sonuçlarını ağır yaşamak zorunda kalıyorsunuz. Uzun yıllar Batıya karşı mücadeleden kaçan Müslümanların bugün yaşadıkları kim bilir belki de hayatın onlardan bir nevi intikam almasıdır. Mücadele edilmediğinde, ağır bedellerin ödendiğine şahit olduk, oluyoruz. Kudüs yıllarca Yahudilerin saldırısına açık hale getirildi. Bu saldırılar karşısında Kudüs gerçek anlamda savunulmadı. Düşmana alan bırakıldı. Düşman da bunu fırsata dönüştürerek Müslümanları rezil ve rüsvay etti.

 

 

Müslümanlar bugün belki dünde ihmal ettikleri Kudüs’e sahip çıkarak bir nebze günahlarından kurtulabilir. Kudüs bugün zalimin tüm zamanlarda yaptığı zulümlere karşı birleşme meselesi olabilir. Kurulduğu günden beri sürekli yayılan, işgalci olan, zulüm ve soykırım yapan İsrail’in yaptıkları yanında bırakılmıştır. Sınırsız destek sayesinde dünyanın tepkilerini umursamayan İsrail bugün aynı şeyleri yapmaya devam edecek mi etmeyecek mi dünya genelinde, Türkiye özelindeki verilecek tepkilere bağlıdır. Bugün insanlık tek ses olamazsa emin olun ki İsrail yaptıklarından daha büyük zulümler yapacaktır. Kudüs sadece Müslümanların değil tüm ilahi dinlerin sınav alanıdır. Bu anlamda Kudüs insanlık için belki de son şanstır.

 

 

 

Türkiye’nin öncülüğünde toplanan İslam İşbirliği Teşkilatında alınan Kudüs Filistin’in başkentidir kararı içerisi dolu olup olmadığını bundan sonraki politikalarda göreceğiz. Sivil Toplum Kuruluşlarının oluşturduğu “Kudüs Platformu” tüm kesimlerin katılımıyla kurulmuş ileriye dönük ümitlenmemiz gereken eylemler manzumesinin ilk halkası olur inşallah. ABD’nin aldığı tek yanlı Kudüs İsrail’in başkentidir kararı tüm yurtta birlikte telin edilerek Kudüs’e sahip çıkılıyor. Kudüs’e sahip çıkma heyecanı ve ateşi ne kadar büyük olursa İsrail’in ve avanesinin işi o kadar zor olacaktır. Trabzon’da yapılan “Kudüs’e Sahip Çık” mitingi oldukça iyi bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşti. En umut verici yanı ise tüm kesimlerden insanların katılıp birlik görüntüsü vermesidir. Bu ruhu, bu birlikteliği sürekli hale getirirsek ülke olarak ve Müslüman Dünyası olarak diz çöktürülemeyiz. Kudüs’ün yüzü gülmezse insanlığın yüzü gülmeyecek, acı ve göz yaşı eksik olmayacaktır. Müslümanların ortak buluşma noktası, kaybettikleri ortak dil Kudüs sayesinde bulunmalıdır. Belki de Allah’ın Müslümanlara uyanmaları için bir fırsatıdır Kudüs Meselesi. Böyle görülüp İsrail’in zalimliğine karşı konulmalıdır. Bu sefer de olmazsa bu sorumluluğun bedelini çok daha ağır ödeyecektir Müslümanlar ve insanlık.

 

 

Of Anadolu Lisesi Of’un markası olacak

 

Okul tanıtım projemiz olan “Okullarımızı Tanıyalım” Projemizde bu hafta Of Anadolu Lisemizi tanıttık. Böylece ilk lise tanıtımımızı da yapmış olduk. Kurulduğu yıldan itibaren Of’ta önemli başarılar ortaya koyan bir okuldu Of Anadolu Lisesi Son yıllarda okul türlerinin değişmesi nedeniyle öğrenci yapısı bakımından küçük bir duraklama yaşa da hem yeni sistemin gelmesi hem de Okul Müdürü olarak Vahap Kurt’un göreve gelmesiyle okulun yeni sıçrama yapacağına inanıyorum. Vahap Hoca yeni açılan ama eksikleri tam anlamıyla giderilmeyen okulun genel sorunlarını çözerek okula yeni bir heyecan kazandırmaya başladı. Adeta okula eli değmeye başladı. Öğrenci kalitesi arttıkça, öğretmen ilgisi de artacak bunun sonucunda güçlü bir sinerji meydana gelerek hedeflenen  “Of’un Marka Okulu” yolunda çok büyük yol alınmış olacaktır.

 

 

Yönetimde; öğretmen, idareci, öğrenci, veli, işbirliği ile ortak akıl sayesinde ortak okul kültürünün oluşması istikbale dönük önemli kazanımlar sağlayacaktır. İnsan odaklı, milli ve manevi değerleri öne çıkaran, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere büyük imkân tanıyan okul sadece ilçemizde değil ilimizde hatta ülkemizde geleceğin “Sosyal Projelerde Marka Okul” olması hiç de hayalci görünmüyor. Çünkü biliyor ve tanıyoruz ki Vahap Hoca zihninde yaşadıklarını ruhunda da yaşıyor. Ruhunda ve zihninde ülkenin geleceği olan bir insanların yolunu hiçbir şey kesemez. İlçemiz ve ülkemiz adına böyle düşünen öğretme ve idarecilere dua ediyoruz. Allah yollarını açık, işlerini kolay kılsın.

YORUM EKLE

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21