TDF’de Başkan Şatıroğlu yeniden aday

TDF Başkanı İsmail Şatıroğlu, Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nde düzenlenen toplantıda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

TDF’de Başkan Şatıroğlu yeniden aday

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu 18 Aralık’ta yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Şatıroğlu; “Üç yıl önce görevi devraldığında yaptığımız açıklamada bizim derdimiz Trabzon. Kendimize Trabzon’u dert etmişiz, onun için bu göreve talip olduk demiştik. Aradan gecen üç yıla yakın süre zarfında hemşehri derneklerimizi sık sık ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Pandemi süreci dolayısı ile yaklaşık bir buçuk yıl gibi bir sürede hiç bir şey yapamadık. Kurum ziyaretlerimizi sürdürdük. Trabzon Evi projemiz için İstanbul Fatih’teki beş katlı bir binayı 10+10 yıllığına İstanbul’da yaşayan Trabzonlular adına teslim alarak binada restorasyon çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Kız Öğrenci Yurdu yapmak istiyorum

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba'ya Teşekkür eden Şatıroğlu; “18 Aralık’ta Derneğimizin Kongresi var. Bu konuda fikir alışverişi için buradayız. Ben çok samimi olarak şunu söylüyorum. Biz üç yıl önce geldiğimizde size bir sözümüz vardı. Gelecek nesillerimize bir eser bırakalım güzel işler yapalım. TDF bundan sonra peynir tereyağı satan dernek olarak değil, iş yapan, iş bitiren hemşerilerine bir eser bırakmak için mücadele eden kişiler olarak anılmak istiyoruz. Fatih'teki beş katlı binayı kurumumuza kazandırma adına verdiğimiz mücadeleyi birçoğunuz biliyorsunuz. Bu binayı bitirmek benim boynumun borcu. Söz verdim, sözümü yerine getirmek istiyorum. Trabzon’dan gelecek olan öğrenci kardeşlerimizin nerede kalacağım endişesi olmamalı. Özellikle kız çocuklarımız için size bir sözüm daha var. Hayalimdeki projemdir. Allah ömür verirse kendi binamızı bitirdikten sonra İstanbul’da Trabzon Kız Öğrenci yurdu yapmak istiyorum. Bununda sözünü burada veriyorum. Biz bugün varız yarın yokuz. Güzel işler yapıp hemşerilerimize bir şeyler vermek istiyoruz. Siyasette ve bürokraside her zaman söylediğimi tekrarlıyorum. Bulunduğunuz yerde Trabzonlu hemşerilerimizi destekleyiniz.

Yönetime girmek isteyen varsa

Henüz yönetim kadrosunu oluşturmadıklarını belirten Başkan Şatıroğlu; “Yönetime girmek isteyen arkadaşlarımız hem maddi hem de zaman olarak destek vermelidirler. Artık çok çalışmamız lazım. Şeffaf bir kongre yapmak istiyoruz. Herkese eşit mesafedeyiz. Soru öneri görüşleriniz bizim için önemlidir. Birlik beraberlik içerisinde güzel bir kongre yapmak istiyoruz ve bir dönem daha adayım. Verdiğimiz sözlerimizi tamamlama adına bir dönem daha desteklerinizi istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21