Saral; Kupayı burada alamazsak öbür tarafta alırız

Cumder tarafından İstanbul’da düzenlenen kahvaltıda konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzonspor’un 2011 yılı şampiyonluk kupasını öteki dünyada alacağını söyledi.

banner71

Cumder’in kahvaltısında konuşan Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Tabzonspor taraftarını kızdıracak açıklamalarda bulunarak dikkatleri üzerine çekti.

 

Hafta sonu İstanbul’da Cumder tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Saral, kahvaltının ardından vatandaşların sorularını yanıtladı.

 

Bir bayan taraftarın Trabzonspor’a 2011 yılı şampiyonluk kupasının ne zaman verileceğini sorması üzerine Saral’ın verdiği cevap, taraftarları şok etti.

 

2010-2011 sezonunun Şampiyonunun Trabzonspor olduğunu ifade eden Saral, “Bu şampiyonluk anasının ak sütü gibi helal bir şampiyonluktur. Ama Trabzon taraftarı nedense buraya takılı kaldı. Burayı aşamazsak 2023’te de aynı şeyleri konuşur oluruz. Trabzonspor kupayı bu dünyada alamazsa öteki dünyada alır” dedi.

 

Soruyu soran bayan taraftar ise Vekil Saral'a; “Biz kupamızı burada istiyoruz. Öteki tarafta biz kupa istemiyoruz” dedi.

 

Yapılan eylemleri anlayamadığını belirten Saral; “Bu kadar işsizlik ve olaylar yaşanırken bir kupadan dolayı yapılan bu eylemleri anlamış değilim. Trabzon’da futboldan başka bir şey konuşulmayacak mı? Birileri bunu böyle istiyor diye  bu işler böyle yürümemeli. Adamın yarın 20 bin TL’lik çeki var. Nasıl ödeyeceğim diye onu düşünmüyor ama Trabzonspor bu akşam yenecek mi yenmeyecek mi onun muhasebesini yapıyor. Bu kadar radikal olmayalım. Ben de hastasıydım. Ama yaş kemale erince biraz soyutladım kendimi” ifadelerini kullandı.


Haber-Foto-Video: Sadullah Dervişoğlu 


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
61.
61. - 6 yıl Önce

çok güzel devam et saral sanada bu yakışır.

Bülent
Bülent - 6 yıl Önce

Trabzon'da siyaset yerine insan futbolla ilgileniyo futbol siyasetin üstündedir her zaman bunu sen değiştiremezsin ve o kupayı bir daha ağzına almasan iyi olur Trabzon'a geldinmi kupa kupa kupa diye yer ararsın

UFUK ÇELEBİ
UFUK ÇELEBİ - 6 yıl Önce

Vallahi inanmak güç. Seçimden önce öyle şampiyonluk böyle şampiyonluk, gelecek şampiyonluk gelecek kupa. Dikkat edilecek bir husus var. Sn. Oktay Bey İstanbul milletvekilidir. Tabiki Trabzonspor la arasına mesafe koymalı. Yoksa büyükleri azarlar. Büyükler Belli isim söylemeye gerek yok. Yazık olmuş.

mehmet hacıdfendioğlu
mehmet hacıdfendioğlu - 6 yıl Önce

Vallaa bu konuda velili bende taktir ettim ne bu yaaaa ülke bölünmenin eşiğinde bizim dert ettiğimiz konuya bak

irfan günaydın
irfan günaydın - 6 yıl Önce

öncelikle değerli insanlarımıza selam olsun.
yöremizin yetişdirdiği kutup şahsiyetlerimize selam olsun.
sayın vekilimizin konuşmasına gelince elbette katılmamız mümkün değil.bi defa üslup hatası hitabet kusurları inanılmaz.soru sorup cevap bekleyen hanımefendi bile daha bi cesaret gösterdi duruşuyla.insanların duygularına yön vermek bi siyasetçinin hatti değildir ve onların hataları üzerinden değil olması gereken hak neyse ona göre siyaset üretilir.(okulu bırakan çocukları örnek gösteriyor.).Bizde şimdi siyasetçilerin onlarca hatalarını ortaya döküp bu vekillerle yola gidilmez avrupadan ithal vekil isteriz hakkımız yensede öteki dünyada alırızmı dememiz lazım.bakın arkadaşlar bu anlayış bizi ne Türkiye hedeflerimize götürür nede halkın gözünde şirin yapar.sayın Saral'ın şahsiyetiyle ilgili bi eleştiride bulunmuyorum neden mi çünkü amacımız resmin bütününü görenler olarak bu sağlıksız düşünceye eleştiri getirmekdir.yarın bunu kim ikrar ederse ona da aynı tavrı gösteririz demekdir.

baştürk
baştürk - 6 yıl Önce

sayın vekilim demek turkıyede işsizlik varmış,demek ülkemde gecım derdı varmış,deme kupamızı ahırette alacaz,deme ahıret varmış,hesap varmış,hak hukuk sorulacakmış.allah allah.allah allah

Mehmet Serdar öztürk
Mehmet Serdar öztürk - 6 yıl Önce

Seni Arayıp iş isteyenlere ben İstanbul millet vekiliyim demesini biliyon ama kaç kişiye iş imkanı sağladın.kupayı öbür tarafta sen alırsın biz o kupayı bu tarafta alacaz sayın vekil

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 6 yıl Önce

SAYIL VEKİL DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPARAK MİLLETİN SIRTINDAN İNİN AŞAĞIYA BİRAZ SADECE BİRAZ VİCDANLI OLUN HESAP VAKDİNİN HERKESE AMA BİLHASSA SİZLERE LAZIM OLACAĞINI SAKIN HA UNUTMAYIN TRABZONSPORU KÜÇÜLDEN ASİMİLASYONA UĞRATAN SİZ AKP HÜKÜMETİ SAYESİNDE HIRSIZLAR VE ŞİKECİLER CİRİT ATIYOR MEYDANLARDA MİLLETİN DUYGULARINA HÜKMETEREK EBEYCE SEÇİM KAZANDINIZ MERAK ETMEYİNİZ BENİM MEMLEKETİMİN İNSANLARI BUGÜN YEMEKLERİ UNUTUYORSA O DÖNEM ŞİKECİLERİN TBMM NASIL AKLANDIĞINI O DÖNEMİN BAŞBAKANI ELBETTE GAYET İYİ BİLİYORDUR NASIL OLSA ŞİKECİLERİN OY PUSULALARI DAHA FAZLA TRABZONLULARIN SAYISI AZ


SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21