Saraçlı Derneği’nden yöresel yemek şenliği

Of Saraçlı Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yöresel yemek şenliğinde dernek üyeleri yöremizin damak tadını gurbette de yaşama şansı yakaladılar.

Saraçlı Derneği’nden yöresel yemek şenliği
banner71

Of Saraçlı Derneği Başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından dernek lokalinde düzenlenen yöresel yemek şenliği gurbetteki Saraçlılıları buluşturdu.

 

Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikle ilgili bilgi veren Başkan Vahapoğlu; “Kültürümüzün en önemli değerlerinden biri olan yöresel yemek günü düzenleyerek hemşerilerimizi bir araya getirdik. Gurbette hemşerilerimizi bir arada tutmak kolay olmuyor. Bu tarz etkinlikler yaparak hemşerilerimizi bir araya getirmeye gayret ediyoruz. Hemşerilerimiz kendilerini evinden sonra rahat edebileceği bir mekan olarak bu etkinlikleri tercih ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte davetlilere mısır ekmeği, lahana yemeği, yoğurt, çumur, ev baklavası ve hamsili ekmek ikramında bulunularak gençlere de kültürlerini yaşatmak için örnek oldular.

 

İkramların ardından dernek üyelerinden Muhteşem Karaismail'in sazından ve sesinden türküler dinleyen davetliler, adeta bir sıra gecesi yaşadılar.

 

Haber- Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21