Of Hayrat Genç Girişimcilerden Başkan Saral’ın istifasına açıklama

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu tarafından yapılan açıklamada istifa ettiği şeklinde haberler yapılan Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Saral’ın seçime kadar görevine devam etmesi gerektiği vurgulandı.

Of Hayrat Genç Girişimcilerden Başkan Saral’ın istifasına açıklama

İstanbul’da faaliyet gösteren Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Başkanı Mustafa Saral’ın istifa ettiği ve göreve Başkan Yardımcısı Emrullah Tellioğlu’nun devam edeceği şeklinde bilgiler paylaşıldı.

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu tarafından yapılan açıklama ile olaya tepki gösterildi.

İşte Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu tarafından yapılan o açıklama;

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur

Of Hayrat kamuoyunun malumu olduğu üzere; Of Hayrat Derneği Başkanı Sayın Mustafa Saral'ın istifa ettiğine yönelik bir takım haberler fısıltı şeklinde dillendirilmiştir.

Bu haberlerin kulaktan kulağa şekilde yayılması Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu olarak bizleri ziyadesi ile üzmüştür.

Dernek başkanımız Sayın Mustafa Saral'ın görevine devam etmesi Of Hayrat Derneği yönetimlerinin geçmişten bugüne oluşturduğu kadim geleneklerimizin devamı açısından son derece elzemdir.

Şunu kimse unutmamalıdır ki; Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve yönetim kurulu, Of ve Hayrat'lının hür iradesi ile oluşturduğu Genel Kurul'larda seçilir. Görevine devam eder ve süresi bitene kadar görevinin başındadır.

Dernek başkanımız Sayın Mustafa Saral, Of ve Hayrat'ın kutlu iradesi neticesinde toplanan konsensüs ile tek aday olarak seçilmiştir.

Eleştiriye açık olmakla birlikte; dernek yönetimlerinin sorunları ve sıkıntıları kendi içerisinde çözümlenir ve sonuca bağlanır.

Geçmişten günümüze kadar dernek yönetimlerinde HÜLLE YOLU İLE BAŞKAN SEÇİLMESİ ve seçimlere bu şekilde gidilmesi görülmemiş bir olaydır ki; bundan sonra da Of ve Hayrat kamuoyu böyle bir ZİLLETE izin vermeyecektir.

Tekrar ve tekrar belirtmek isteriz ki; Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu olarak Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı görev süresi dolana kadar Sayın Mustafa Saral'dır.

Of Hayrat Genç Girişimciler Platformu olarak OF HAYRAT KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ SEÇİLMİŞ BAŞKANI SAYIN MUSTAFA SARAL olduğunu bir kere daha deklare eder, Of ve Hayrat'ın duayen büyüklerinin istişareleri ile tek aday olarak göreve gelen başkanımızın GENEL KURULA KADAR görevine devam etmesi yönündeki görüşlerimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2022, 21:59

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21