banner80

MHP’li Çakıroğlu koalisyona hazırız dedi

MHP İstanbul 3.bölge 4.sıra milletvekili adayı Fuat Çakıroğlu, koalisyon konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını ancak halkın kendilerine biraz daha nefes vermesi gerektiğini söyledi.

MHP’li Çakıroğlu koalisyona hazırız dedi
banner71

MHP İstanbul 3.Bölge 4.sıra milletvekili adayı Oflu hemşerimiz Fuat Çakıroğlu Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nin konuğu oldu.

 

Dernek Başkanı İdris Türk’ün daveti üzerine dernek üyeleri ile buluşan Çakıroğlu, burada önemli açıklamalarda bulundu.

 

7 Haziran’dan sonra sanki kendilerinin koalisyon istemediğine dair oluşan algıyı eleştiren MHP adayı; “Ak Parti bize hiçbir zaman ortak hükümet olalım demedi. Ak Parti, kendilerinin kuracağı azınlık hükümetine dışarıdan destek istedi’ açıklamasında bulundu. Çakıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Daha önce söylemiştim. Bu iktidar yargılanmaktan korkuyor. Biz neden 17-25 Aralık aydınlansın dedik. Sizler için. Bu ülke için, bu ülkenin çocukları için. Aynı durduğumuz yerdeyiz. Zerre kadar yetim hakkının hesabını sorarız. Sizin için sorarız. Özelleştirme marifetiyle yapılan kanunsuz işler var. Trakya’da yüz binlerce dönüm arazi birilerine peşkeş çekiliyor. İşadamları paraları yurt dışına kaçırmaya başladı. İktidardakiler zaten paraları çoktan yurt dışına kaçırmıştır. Devletin uçakları emirlerinde, kaldırır uçağı istediği ülkeye gönderir. Türkiye’nin toplumsal yapısını zedelediler.13 yıldan beri ekonomik politikalar ülkeyi açmaza sürüklüyor. Türk halkının elinde ekonomik varlık anlamında gelecek yoktur. İthalata, dış borca, al sata dayalı bir ekonomik model var. Dışarıdan borçlanıyorsunuz ve halkı da borçlandırıyorsunuz. Dışarıdan alınan borçlar, inşaat ve konut sektörüne gidiyor. Üretmeden hiçbir şey olmaz. Bunlar üretim modelini bitirdiler. Bizim iktidarımızda üreten Türkiye olacak. En alttakilere bakalım, herkes borçlu. AKP’nin bu ekonomik modeli size diyor ki, borçla yaşayın. Halkın bu darboğazdan çıkışının tek yolu, üretim ve ihracattır. Katma değeri yüksek ürün üretemiyoruz. Üretimimiz pahalı. Sanayi altyapısı on üç yıldır ihmal edilmiştir. Üretimi, imalat sanayii, KOBİ’lerin yeniden ekonomik çarkın içine katmamız lazım. Siyaset için değil bu ülke için halkımızın bize daha fazla nefes vermesi lazım. Yüzde 16’lardan yüzde 18’lere hatta yüzde 20’lere ulaşan bir MHP iktidarı olursa terör de kalmaz. Bakınız, bu ülkede MHP olmasın terör her yerimizi sarar. Onlar MHP korkusundan geri adım atıyorlar.!

 

Koalisyon konusundaki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Çakıroğlu; “Bize azınlık hükümetine destek istendi. AKP hükümeti kuracak bizde dışarıdan destekleyeceğiz. Ve bu hükümet seçime kadar olacak. Bize koalisyon ortağı teklifi gelmedi” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Of Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı İdris Türk, tüm siyasi görüşlere eşit mesafede olduklarını belirterek; “Sayın Fuat Çakıroğlu, Trabzon’umuzun, Of’umuzun ileri gelen ailelerinden ve kendini çok iyi yetiştirmiş bir isim. Bizim için bir kanaat önderidir kendisi. Kendisi, iş dünyasında çok önemli bir isim. İş dünyasının kendisine verdiği değeri hemşerilerimiz de verecektir. Takdir onlarındır’ açıklamasında bulundu.

 

Yenibosna’daki dernek merkezinde gerçekleşen toplantıya yaklaşık 200 vatandaş katıldı.  

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
muro
muro - 6 yıl Önce

geçti borun pazarı sür eşşeği niğde'ye

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21