Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin organize ettiği “Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı” adlı etkinlik, Trabzonluları İstanbul’da buluşturdu.

Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği’nin Küçükçekmece Belediyesi’yle ortaklaşa organize ettiği “Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı” adlı etkinlik, Trabzonluları İstanbul’da buluşturdu.

Fevzi Çakmak Meydanı’nda organize edilen etkinliğin açılış törenine İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, ilçe belediyesi meclis üyeleri, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Başkanı Selami Aykut, dernek başkan ve yöneticileriyle vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba sembol haline gelen “Bize Her Yer Trabzon” sloganının yanlış anlaşılmaması gerektiğini, kibir ve ego eseri olmadığını vurguladı ve açılışa gelen misafirlere teşekkür etti. Hafız Şirazi Kaba konuşmasından sonra Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye 1837 yapımı bronz kaplamalı antika değeri yüksek bir saat hediye etti.

Daha sonra konuşan Kemal Çebi, Trabzonlu ve Trabzonsporlu olmaktan gurur duymakla beraber Küçükçekmece’de her vilayetten insanın yaşadığını, “Bize Her Yer Trabzon” sloganının ülkenin her bölgesinde yaşayan insanlarla kısa sürede uyum sağlayıp iyi ilişkiler kurmasının bir sembolü olduğunu söyledi.

Kaymakam Turan Bedirhanoğlu’nun kısa selamlama konuşmasının ardından İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs sahneye davet edildi. Hüseyin Örs böyle bir ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken Trabzon’un her yerinden İstanbul’daki hemşehrilerine selam getirdiğini söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından etkinlik horon ve kemençeyle devam etti. Küçükçekmece’de Trabzon Rüzgarı etkinliği 26 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 01:33

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre yıldız
Emre yıldız - 9 ay Önce

MaşAllah çok güzel :)(

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21