İstanbul’daki eczacılara Oflu Başkan

İstanbul Eczacılar Odası Genel Sekreteri Oflu Hemşerimiz Eczacı Zafer Cenap Sarıalioğlu yapılan olağan genel kurulda odanın başkanlığına seçildi.

İstanbul’daki eczacılara Oflu Başkan

Oflu Hemşerimiz Eczacı Zefer Cenap Sarıalioğlu, İstanbul Eczacılar Odası Başkanlığına seçildi.

 

Seçimde aday olan meslektaşlarına ve seçime katılarak demokrasiye katkı veren tüm meslektaşlarımıza teşekkür eden Sarıalioğlu; “İçinden geçtiğimiz dönemin mesleğimiz açısından, daha önce hiçbir dönemde yaşanmadığı kadar karanlık ve zor bir dönem olduğunun farkındayız. Ve buradan bir çıkış olacaksa bunun ancak birleşerek, birlikte inanarak mücadele etmekle olacağını da biliyoruz. Bu birliktelik için adım atmak ilk vazifemiz olacaktır” dedi.

 

Öncelikli hedeflerinin Türkiye Eczacılar Birliği Büyük Kongresi olduğunu belirten Sarıalioğlu; “İstanbul'un deneyimli, donanımlı kadrolarını bir araya getirip, danışarak, konuşarak, ortak akıl oluşturarak, bu kongre sürecini tarihi bir başlangıç haline getirecek dosyalarımızı ve çalışmalarımızı hazırlamak istiyoruz. Ülkenin siyasi iklimini, meslek alanımızın yıllardır içine düşürüldüğü umutsuzluk halini, hepsini biliyoruz, farkındayız. Ama burası hepimizin ülkesi ise, bu meslek hepimizin mesleği ise bizler hep birlikte ortaklaşarak, kardeşçe yaşama iradesine sahip çıkarak, kirli oyunları alt edip, gerçek sorunlarımızı da çözeceğiz, inanıyorum. Yeni dönemin, ülkemiz ve mesleğimiz için daha aydınlık ve umutlu olmasını diliyorum” ifadelerini kulandı.

 

Zafer Cenap Sarıalioğlu Kimdir ?

1965 yılında Of ta doğan Sarıalioğlu, Rahmetli Diş Tabibi Hayrettin Sarıalioğlu’nun oğludur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Of ta tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur. Meslektaşı Burçin Saygılı ile hayatını birleştirmiş, İlker ve Erdem adında iki erkek evlat sahibi olmuştur. Rahmetli Ömer Sarıalioğlu’nun sahibi olduğu İstanbulspor vakfının mütevelli heyetinde yer almış, yönetim kurulunda görev yapmaktadır. 1995 yılından bu yana İstanbul Eczacı Odasının çeşitli komisyonlarında görev almış, 2003-2005 yıllarında Denetleme Kurulu Üyeliği, 2005-2007 yıllarında Yönetim Kurulu üyeliği, 2007-2009 yıllarında Genel Sekreterlik görevlerinde bulunmuştur. Dört listenin yarıştığı İstanbul Eczacı Odası seçimlerinde başkanlığını yaptığı listeyle seçimi kazanarak İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 


Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 6 yıl Önce

DEĞERLİ HEMŞERİM İSTANBUL ECZACILAR ODA BAŞKANILIĞINDA SANA BAŞARILAR DİLERİM VE SAĞLIKLI YILLAR.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21