banner80

CUMDER İstanbul’da kahvaltıda buluşturdu

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan kısa adı CUMDER olan Of-Cumapazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen kahvaltıda Cumapazarlılar bir araya geldi.

CUMDER İstanbul’da kahvaltıda buluşturdu
banner71

Kahvaltıya  Ak Parti İstanbul 1.bölge Milletvekili Oktay Saral, Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Filibya Saral, Of Hayrat Derneği Başkan Yardımcısı Sami  Kılıç, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı İş Adamı  İsmail Şatıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Dernek Başkanları ve Yöneticileri ile Cumapazarlılar katıldı.

 

Kahvaltıda konuşan CUMDER Başkanı Yaşar Çakır; “Dernek olarak metropol şehirde birbirinden uzakta bulunan hemşerilerimiz ile ayda bir de olsa kahvaltılar düzenleyerek birbirimiz ile hasret gideriyoruz. Dernek olarak siyasetin dışında, her partiye aynı mesafede bulunmaktayız. Gerek dernek olarak ve gerekse halkımızın sorunlarına yardımcı olabilmemiz için siyasi ve bürokratlarımıza her zaman ihtiyacımız vardır. Bireysel olarak gerek vekillerimize ve gerekse bürokratlarımıza ulaşmada zorluklar ile karşılaştığımız için sayın vekilimiz ve bürokratlarımız hemşerilerimizin sorunlarını dinlemek üzere davetlerimize icabet etmişlerdir. Bizleri bu kahvaltıda yalnız bırakmadıkları için başta sayın vekilimiz ve Oflu hemşerimiz Oktay Saral beye  ve diğer bürokratlarımıza Cumapazarı halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HAYDAR BAŞ VE FETHULLAH GÜLEN

ŞEREF’TEN YOKSUN İNSANLARDIR

Kahvaltıda konuşan İstanbul Milletvekili Oktay Saral; “Cumapazarlı hemşerilerimle bir arada bulunmaktan son derece mutlu oldum. Cumapazarı Derneğinin nazik davetine içtenlikle teşekkür ederim” dedi.

 

Saral konuşmasında; “Ülkemiz üzerinde bir kumpas kuran paralel yapının Eskişehir’de Üniversite yıllarında ben de onların yurtlarında kaldım. O yıllardan  beri ülkemiz üzerinde kurdukları kumpası  bozarak halkımıza ve ülkemize gelecek büyük tehlikelerin önünü kestik. Haydar Baş ve Fethullah Gülen şereften yoksun insanlardır. Yıllar önce Ankara Eski Emniyet Müdürü Abimiz Sayın Cevdet Saral’ın bizleri uyararak Fethullah Gülen’in ülkemiz için bir tehlike arz ettiğini bildirmesine rağmen inanmamıştık. Ama bugün kendisi haklı cıktı. Siyasette derin tecrübe sahibi abimizden helallik istediğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

PARALEL YAPI İCİN ERDOĞAN’I

ON YIL ÖNCE UYARMIŞTIM

Ankara Eski Emniyet Müdürü  Cevdet Saral ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Biz Karadenizliler ülkemizi seven insanlarız. Hemşerilerimle burada beraber olmakla çok mutlu oldum. Bu birlik beraberlik devam ettiği sürece daha da güçlü olacağız inşallah. Sayın vekilimiz Oktay Saral’ın değindiği gibi  bundan on yıl önce bir iş adamımız tarafından sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiğim mektupta paralel yapının o günlerdeki çalışmalarını aktardım. Kendileri bana inanmamıştı. Ama bugün haklı çıktığıma hepsi de şahit olmuştur. Ülkemiz üzerinde çok büyük tehlike olan paralel yapının bu çalışmalarına uyanan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Milletvekillerimizin var gücü ile çalışmaları halkımızın takdirini almıştır” dedi.

 

Kahvaltı sonrası  kahvaltıya katılan hemşerileriyle sohbet eden Vekil Saral ile Müdür  Saral kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar.

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21