banner80

Bölümlü Derneği geçmişlerini yad etti

Of Bölümlü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen geçmişi anma programı İstanbul Bağcılar’daki Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

Bölümlü Derneği geçmişlerini yad etti
banner71

Of Bölümlü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından her yılın son günü tertiplenen  geçmişi anma programı bu yıl da İstanbul Bağcılar’daki Dernek Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Dernek Başkanı Yılmaz Çakır ve Yönetim Kurulu üyelerinin salonu doldurduğu Mevlid’i Şerifte yöremizin yetiştirdiği hocaların Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Programa Solaklı Vadisi  Dernek başkanları da destek vererek gönülleri birleştirip örnek olmaya devam ettiler.

 

Başkan Çakır programda yaptığı konuşmada davetlilere günün anlam ve önemine binaen açıklamalarda bulunarak; “Bizleri büyütenlerin çoğu aramızda yok. Yarın biz de ebediyete intikal edeceğiz. Gelecek gençlerimizindir. Onları imanlı bir evlat olarak yetiştirmek hepimizin asli görevidir. Üç yıldır geleneksel hale getirdiğimiz  yılın son gününde geçmişi yad etmek için bugün yine buradayız. Geçen yıl aramızda olanlardan bugün aramızda olmayanlar var. Tüm geçmişlerimize rahmet diliyor, mekanlarının cennet olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bölümlü Mahallesinden yetişen ve İstanbul’daki çeşitli camilerde İmam Hatiplik yapan hocaların okudukları sürelerin ardından hayatını kaybeden Bölümlülüler için dua yapıldı.

 

Program katılımcılara yapılan ikramlarla sona erdi.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu


Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21