Atalay’dan bir hizmet daha

Resmi ilanların yayınlanmasında vatandaşların yaşadığı sıkıntıları göz önünde bulunduran Basın İlan Kurumu, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na irtibat bürosu açtı.

Atalay’dan bir hizmet daha
banner71

Mahkeme kararlarına göre gazetelerde ilan vermesi gereken vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak için kurulan irtibat bürosunun açılış kurdelesini Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve başsavcı vekilleriyle birlikte kesti.

 

Açılış töreninde konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, kurum olarak hizmeti insanların ayağına getirdiklerini belirterek, “Basın İlan Kurumu olarak hizmeti insanların ayağına götürelim istedik. Yerinde hizmet vermeyi amaçladık. İstanbul trafiğini düşünecek olursanız saatlerce sürecek bir işlem burada iki-üç dakikada neticeleniyor. Bizim İstanbul şubemiz Cağaloğlu’nda bulunuyor. Vatandaşlar her gün buradan vermek zorunda kaldıkları ilanları gidip şubemize teslim etmek zorunda kalıyorlardı. Ancak şimdi ilan verenler Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki ofisimiz ile birlikte alt katta bulunan banka hizmetlerini de görerek ilanlarını verme şansına sahipler. Günde yaklaşık 50 ila 100 arasındaki müşterimiz bu vesileyle işlemlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirme imkânı bulacak” diye konuştu.

 

Başsavcı Hadi Salihoğlu ise adliyeye irtibat bürosu açılmasının vatandaşlara birçok kolaylık sağlayacağını söyledi. Vatandaşların ilan vermek içim adliyeden Basın İlan Kurumu’nun Cağaloğlu şubesine gitmesine gerek kalmadan buradan halledebileceklerini belirtti.

Salihoğlu, daha sonra Basın İlan Kurumu’nun çalışma sistemi hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Açılış kurdelesini Trabzonlu Genel Müdür Mehmet Atalay ile Trabzonlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu birlikte kesti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21