banner80

Pınarca’da 10 hafız icazet aldı

Hayrat’ın Pınarca Mahallesi Erkek Kur’an Kursu’nda düzenlenen İcazet töreninde hafızlığını tamamlayan 10 öğrenci icazet aldı.

Pınarca’da 10 hafız icazet aldı
banner71

Hayrat’ın Pınarca Yukarı Mahallesi (Maki) Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayan 10 öğrenci için İcazet töreni düzenlendi.

 

Törene Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Müftü Yardımcısı Muhammet Suiçmez, Artvin İl Müftüsü Eski Hayrat Müftüsü Hasan Güneş, İstanbul Fatih Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu, Yomra Müftüsü Hayrettin Kılıçbay, Hayrat Müftüsü Mustafa Kayış ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Hocaların Kur’an-ı Kerim okuduğu ve vaazlar 29.dönem İcazet merasimi, mezun olan öğrencilerin kısa sureleri okuması ve yapılan dua ile sona erdi.

 

Hayrat Müftüsü Mustafa Kayış yaptığı açıklamada; “Hayrat İlçe Müftülüğümüze bağlı olarak eğitim ve öğretimine devam eden Pınarca Erkek Kur’an Kursumuzda hafızlıklarını tamamlayan 10 öğrencimiz için 29. Dönem İcazet Merasimimizi gerçekleştirdik. Hayrat İlçe Müftüsü olarak bu hafızlarımızı yetiştiren hocalarımıza, Kursun Maddi ihtiyaçlarını karşılayan Pınarca Sosyal Hizmet Vakfı yöneticilerine, hayırsever vatandaşlarımıza, icazet merasimine katılan çok kıymetli halkımıza, Fatih İlçe Müftüsü Vahap Kapıcıoğlun'a, Yomra İlçe Müftüsü Hayrettin Kılıçbay'a, İl Müftü Yardımcımız Muhammet Suiçmez'e, Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş'e, İl müftümüz Osman Aydın Hocamıza, çocuklarını kurslarımıza emanet eden velilerimize ve hafızlıklarını ikmal ederek bu güzel günü bize yaşatan hafızlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21