banner80

Büyükşehir Belediyesinden gece yarısı kurtarma operasyonu

Hayrat’ın Dağönü Mahallesi’nde Varhalı Yaylası’ndaki hayvanlarının yanına gitmek isterken yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan Mustafa Aydın; Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Jandarma ekiplerinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı.

Büyükşehir Belediyesinden gece yarısı kurtarma operasyonu
banner71

Trabzon’un yüksek kesimlerindeki yerleşim yerlerine yılın ilk karı düştü. Şalpazarı, Çaykara ve Hayrat ilçelerinin bazı mahallelerinde kar kalınlığı 35 cm’ye ulaşırken Trabzon Büyükşehir Belediyesi günün aydınlanmasıyla birlikte kar mücadelesi çalışmalarına başladı.

 

Şalpazarı ilçesinin Sinlice, Gökçeköy ve Kuzuluk mahalleleri, Çaykara ilçesinin Çayıroba, Arpaözü ve Demirkapı mahalleleri ile Hayrat ilçesinin Sarmaşık ve Dağönü mahalleleri kar yağışının en yoğun olarak yaşandığı bölgeler oldu.

 

HAYVANLAR TELEF OLMAKTAN KURTARILDI

Hayrat’ın Dağönü Mahallesi’nden Varhalı Yaylası’ndaki hayvanlarının yanına gitmek isterken yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan Mustafa Aydın; Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Jandarma ekiplerinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı.

 

Dün gece 02.00 sularında yaylada bir vatandaşın mahsur kaldığı ihbarının alınması üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, kısa sürede yolları ulaşıma açarak bölgeye ulaşımı sağladı.

 

Alana ulaşıldığında ayak izlerinin kayalıklara doğru gittiği fark edilince ekipler izleri takip etti. Mustafa Aydın bir süre sonra hayvanlarının bulunduğu alana ulaşamadan bir yayla evinin ahırına sığınmış olarak bulundu. Aydın’ın yayladaki yaklaşık 2 bin 500 küçükbaş hayvanının bulunduğu alana da Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım sağlanarak hayvanlar telef olmaktan kurtarıldı.

 

Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Kar Mücadelesi Eylem Planı çerçevesinde ilçe belediyeleri ile birlikte günün ilk ışıklarıyla birlikte kar mücadelesi çalışmalarına başladı.

 

YOLU KAPALI MAHALLE YOK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 22 Kasım Çarşamba günü saat 14.30 itibariyle Trabzon genelinde yolu ulaşıma kapalı mahalle bulunmadığını söyledi.

 

Gümrükçüoğlu, “Kar Mücadelesi Eylem Planı çerçevesinde ekiplerimiz il genelinde görev başındadır. Kar yağışının yaşandığı mahallelerimize kısa sürede müdahale edilmiş ve gerekli çalışmalar ivedilikle yerine getirilmiştir” dedi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21