Yedi yıldır Of’a haber veriyoruz

12 Eylül 2007 tarihinde kurulan ve 18 Eylül 2007’de yayınlanan ilk sayısı ile Of halkıyla buluşan Of’un Gazetesi Of Havadis, 365 haftadır aralıksız olarak Of ve bölge halkına haber sunuyor.

Yedi yıldır Of’a haber veriyoruz
HABERİN GALERİSİ
OF HAVADİS 7 YAŞINDA

OF HAVADİS 7 YAŞINDA

Yedi yıl önce kurularak kısa sürede Of’un Haber Merkezi konumuna gelen Of Havadis, 8.yayın dönemine girmeye hazırlanıyor.

 

365 haftadır Of’a haber veriyoruz

Üç yüz altmış beş haftadır aralıksız olarak Of ve Bölge halkıyla buluşan Of Havadis, doğru ve objektif haberleriyle Of ve bölge halkının bilgilenmesine yardımcı oluyor.

 
Gazetemizin kuruluşundan bugüne kadar 7 yıldır Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten Yüksel Yaşar, Of Havadis Gazetesi’nin Of Basınının Tarihini değiştirdiğini belirterek 365 haftadır Of’ta ve Of dışında yaşayan Ofluların gözü ve kulağı olduklarını söyledi.

 
Bu kadar zor olacağını tahmin edememiştik

Bireysel imkanlarla yola çıktıklarını ve 365 haftadır adeta zor şartlarda hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Yaşar; “12 Eylül 2007’de kurucu arkadaşlarımız Harun Yılmaz, Yaşar Çakır, Ufuk Hacıahmetoğlu ve Nihat Yılmaz ile yola çıkarken uzun ve zorlu bir yolculuğa çıktığımızı ifade etmiştik. Ama gerçekten bu kadar zor bir yolculuk olacağını tahmin edememiştik. O gün bizlere 3-5 hafta ömür biçenler vardı. Şükürler olsun ki bugün 7.yılımızı geride bıraktık. Ülkemizde gazeteler holdinglerin ya da belirli grupların elinde. Çünkü arka planını güçlü olmayan gazeteler yaşayamıyor. Maalesef bizler ne holdinglerin ne de belirli bir grupların gazetesi olmadık. Of’un ve bölgenin gazetesi olmak için mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz” diye konuştu.

 
Of Basının tarihini değiştirdik

Of Basınının tarihini değiştirdiklerini belirten Yaşar, “Of Merkezli yayın hayatına başlayan gazetelerimizin yayın hayatları hep kısa olmuştur. Biz hem uzun ömürlü hem de Of’a hitap eden, yerel haberlerle dolu bir gazete sunmak istedik. Çok şükür 365. sayımıza ulaştık. Uzun soluklu olmanın yanı sıra web sitemiz sayesinde Of’un ve bölgemizin haberlerini Of’un dışında yaşayan Oflularımıza da ulaştırmaya çalıştık. Of dışında yaşayan binlerce Oflu, Of’u internet ortamında Of Havadis’ten takip ediyor. Of’un güzel haberlerini Of halkına ve Of dışında yaşayan Oflulara ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haberimizin Of’a ne kattığına önem veriyoruz

Of’ta her gün çok sayıda haber yapılabileceğini ifade eden Yaşar; “Biz haber yaparken haberin öncelikle Of’a artı veya eksi yönde ne katacağına bakıyoruz. Bazen çok önemli bir haberi görmemezlikten gelmeye çalışıyoruz. Bazen de aynı tarz haberi bu kez ders çıkartılması amacıyla yayınlayabiliyoruz. Örneğin geçen günlerde yaşadığımız üzücü olay. Bir düğünde yaşanan olayda bir genç kardeşimiz en mutlu gününde uğradığı silahlı saldırı sonucu aramızdan ayrıldı. Bu haber tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. 10 yıldır bu işin içerisindeyiz. Bu şekilde sarsıcı bir olay yaşamamıştık. Bu olayla ilgili yaptığımız haber bir günde 25 bin, toplamda da 32 bin hit rakamına ulaştı. Kısa bir süre önce yine minibüsçüler arasında yaşanan kurşunlama olayı da bir günde 10 bin hit seviyelerini aşmıştı. Biz bu haberleri yayına vermeden önce birkaç kez düşünüyoruz. Bu haberler Of’a artı bir değer mi yoksa eksi bir değer mi katar. Bazen eksi değer katacağını bilerek haberi yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak benzer durumdaki birkaç haberi görmemezlikten geldik” dedi.Bazı haberleri görmemezlikten geliyoruz

Of’un imajını bozacak haberleri yayına vermemek için mücadele ettiklerini ifade eden Yaşar; “Bir etkinlik haberini, bir başarı haberini, bir övgü haberini zevk duyarak yayınlıyoruz. Ama bazı haberleri yayınlamamak için çaba harcıyoruz. Örneğin hafta sonu Rize’de yaşanan bir olayda Of’ta bir okulumuzda görev yapan bir idarecimiz hayatını kaybetti. Biz bu haberin Of’u çok ilgilendirmediğini düşündük. Haberi ilk dakikalarda öğrenmemize rağmen içerik açısından kuruma ve Of’a zarar vereceği düşüncesiyle bu haberi yayınlamadık. Çünkü bu tarz haberler Of’un imajına zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

 

Of bize destek olmuyor

Of halkının, siyasilerin ve sivil toplum kurumların başındaki idarecilerin basına gereken desteği vermediğini ifade eden Yaşar, “Bizlerden çok şey isteniyor ama maalesef gerekli destek verilmiyor. Ülkemizde gazete okuma oranı oldukça düşük. Bu durum Of’umuza da yansımış. Trabzon’da yayınlanan Yerel Gazeteler, Trabzonspor yüzünden takip ediliyor. Bizler tamamen Of’un haberlerini yayınlamamıza rağmen yine de yeterli desteği bulamıyoruz. Abone yapamıyoruz, reklam almakta zorlanıyoruz. Resmi ilanlarla dönüşmeye çalışıyoruz ama maalesef o da yeterli olmuyor. Siyasilerimiz demeçlerini, röportajlarını, seçim çalışmalarını ücreti karşılığında Trabzon’daki gazetelerde yayınlatıyor. Çalışmalarının reklam kokan haberlerini ise bizlere yayınlatmaya çalışıyor. Bu durum sadece bizim değil, Of’taki tüm basın mensuplarının ve medya çalışanlarının sorunu. Of’un maddi kaynakları Of’ta kalsa Of basını çok daha güçlü hale gelir. Bu da Of’a yansır ve birkaç arkadaşımız da bu işten ekmeğini kazanır” diye konuştu.

 
Okurlarımızdan güç alıyoruz

Her şeye rağmen mücadeleye devam edeceklerini belirten Yaşar, “Allah güç ve takat verdiği sürece mücadelemize devam edeceğiz. En büyük destekçimiz gazetemize değer verip bizleri takip eden okurlarımızdır. Birinci sayımızdan itibaren her hafta düzenli bir şekilde Of Havadis okuyan okurlarımızı görmek bizlere güç veriyor. Of dışında yaşayan ve haberlerimiz nedeniyle arayıp teşekkür eden dostlarımız mücadele gücümüzü arttırıyor. Gerek maddi, gerek manevi ve gerekse haber kaynağı olarak destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. İsim zikretmek istemiyorum. Çünkü bir ismi unutursam haksızlık ederim diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

NİCE YILLARA.

Bayram Ali Tellioğlu
Bayram Ali Tellioğlu - 8 yıl Önce

Allah sizlerden razı olsun.Bizler İstanbuldan sizlerin vasıtasıyla ofla ilgili haberleri alabiliyoruz.
Allah içinizden geçen ve hakkınızda hayırlı olan bütün isteklerinizi kabul eylesin.
Her konuda sizlere başarılar diliyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.
Of'a selamlar.

baştürk
baştürk - 8 yıl Önce

daha objektif haktan yana haklıdan yana halktan yan aolmaya gayret edınız.resimlerdende belli tarafsız ve objektif olduğunuz.of ta yaşanan selden dolayı mılletımıze geçmış olsun dıyorum.dıkkat ettım bunca haber arasında mış mış.48 saatte sorunlar halledılmış.4gundur elektrık yok,sular içilmiyor.nıye halkın görüşlerine yer vermıyorsunuz.

YASİN
YASİN - 8 yıl Önce

NİCE MUTLU YILLAR . ALLAH İSTİKAMETTEN AYIRMASIN .

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21