Yaşar; Of basınının tarihini değiştirdik

Gazetemizin kuruluşundan bugüne kadar 6 yıldır Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten Yüksel Yaşar, Of Havadis Gazetesi’nin Of Basınının Tarihini değiştirdiğini belirterek 300 haftalık serüveni özetledi.

Yaşar; Of basınının tarihini değiştirdik
HABERİN GALERİSİ
Of Havadis 300.Sayı JPG

Of Havadis 300.Sayı JPG

12 Eylül 2007 tarihinde kurulan ve 18 Eylül 2007’de yayınlanan ilk sayısı ile Of halkıyla buluşan Of’un Gazetesi Of Havadis, 300 haftadır aralıksız olarak Of ve bölge halkına haber sunuyor.
 
300.sayısı yayınlandı
Üç yüz haftadır aralıksız olarak Of ve Bölge halkıyla buluşan Of Havadis, doğru ve objektif haberleriyle Of ve bölge halkının bilgilenmesine yardımcı oluyor.
 
Gazetemizin kuruluşundan bugüne kadar 6 yıldır Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten Yüksel Yaşar, Of Havadis Gazetesi’nin Of Basınının Tarihini değiştirdiğini belirterek 300 haftalık serüveni özetledi.
 
İğne ile kuyu kazıyoruz
Kısıtlı imkanlarla yola çıktıklarını ve 300 haftadır adeta iğne ile kuyu kazmaya çalıştıklarını belirten Yaşar; “12 Eylül 2007’de kurucu arkadaşlarımız Harun Yılmaz, Yaşar Çakır, Ufuk Hacıahmetoğlu ve Nihat Yılmaz ile yola çıkarken uzun ve zorlu bir yolculuğa çıktığımızı ifade etmiştik. Ama gerçekten bu kadar zor bir yolculuk olduğunu tahmin edememiştik. O gün bizlere 3-5 hafta ömür biçenler vardı. Şükürler olsun ki bugün 300.sayımıza ulaştık. Ülkemizde gazeteler holdinglerin ya da belirli grupların elinde. Çünkü arka planını güçlü olmayan gazeteler yaşayamıyor. Maalesef bizler ne holdinglerin ne de belirli bir grupların gazetesi olmadık. Of’un ve bölgenin gazetesi olmak için mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz” diye konuştu.
 
Of Basının tarihini değiştirdik
Of Basınının tarihini değiştirdiklerini belirten Yaşar, “Of’un basın tarihini araştırdığımızda önümüze güzel bir tablo çıkmıyor maalesef. Of Merkezli yayın hayatına başlayan gazetelerimizin yayın hayatları hep kısa olmuştur. Biz hem uzun ömürlü hem de Of’a hitap eden, yerel haberlerle dolu bir gazete sunmak istedik. Çok şükür 300. sayımıza ulaştık. Uzun soluklu olmanın yanı sıra web sitemiz sayesinde Of’un ve bölgemizin haberlerini Of’un dışında yaşayan Oflularımıza da ulaştırmaya çalıştık. İnşallah bu mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.
 
Of bize destek olmuyor
Of halkının basına gereken desteği vermediğini ifade eden Yaşar, “Bizlerden çok şey isteniyor ama maalesef gerekli destek verilmiyor. Ülkemizde gazete okuma oranı oldukça düşük. Bu durum Of’umuza da yansımış. Trabzon’da yayınlanan Yerel Gazeteler, Trabzonspor yüzünden takip ediliyor. Bizler tamamen Of’un haberlerini yayınlamamıza rağmen yine de yeterli desteği bulamıyoruz. Abone yapamıyoruz, reklam almakta zorlanıyoruz. Resmi ilanlarla dönüşmeye çalışıyoruz ama maalesef o da yeterli olmuyor” diye konuştu.
 
Okurlarımızdan güç alıyoruz
Her şeye rağmen mücadeleye devam edeceklerini belirten Yaşar, “Allah güç ve takat verdiği sürece mücadelemize devam edeceğiz. En büyük destekçimiz gazetemize değer verip bizleri takip eden okurlarımızdır. Birinci sayımızdan itibaren her hafta düzenli bir şekilde Of Havadis okuyan okurlarımızı görmek bizlere güç veriyor. Of dışında yaşayan ve haberlerimiz nedeniyle arayıp teşekkür eden dostlarımız mücadele gücümüzü arttırıyor. Gerek maddi, gerek manevi ve gerekse haber kaynağı olarak destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. İsim zikretmek istemiyorum. Çünkü bir ismi unutursam haksızlık ederim diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 9 yıl Önce

gerçekten ben uzaklarda her zman takip ediyorum.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

TÜM YÖNETİME OFLU HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDER NİCE YILLARA. BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİM.

mehmet VURAL  İSTANBUL BAHCELİEVLER BELEDİYESİ
mehmet VURAL İSTANBUL BAHCELİEVLER BELEDİYESİ - 9 yıl Önce

30 yıla yakın istanbulda yaşiyorum.Yakın bir zamana kadar ofumuzdaki güncel kültürel vb. haberleri takip etme imkanımız tam olarak yoktu.Of havadis gazetesi ve çalışanlarına teşekkür ederiz. Gerçekten çok güzel bir gazete çıkariyorsunuz. Ofumuza layık çok kaliteli bir sitemiz of havadis gazetesini beğeniyle takip etme imkanını bizlere sunan değerli kardeşimiz Yüksel YAŞAR beyefendiye ve gazetenin imtiyaz sahibi Ahmet YAŞAR beyefendiye ve tüm Of havadis gazetesine emeği geçen katkılarını sunan herkese başarılı çalışmalarının devamını dilerim yüce Rabbimden. Rabbim hepimizi utardırmasın. Amin.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21