İlçe Gazeteleri Vakfıkebir’de buluştu

Trabzon’un ilçelerinde süreli yayın yapan ve resmi ilan almaya haiz gazetelerin mensupları geleneksel hale getirdikleri toplantının ikincisini Vakfıkebir’de yaptılar.

İlçe Gazeteleri Vakfıkebir’de buluştu
Trabzon’un çeşitli ilçelerinde süreli yayın yapan ve resmi ilan alma yetkisi bulunan gazetelerin mensupları geleneksel hale getirdikleri dayanışma ve kaynaşma toplantısının ikincisini Büyükliman Postası Gazetesi’nin organizasyonu ile Vakfıkebir’de gerçekleştirdiler.
 
Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Beldesi Kale Plaj ve Gülay Hanım ev yemekleri tesislerinde düzenlenen toplantıya Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Yalıköy Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Trabzon Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı, gazeteci -yazar ve karikatürist Hikmet Aksoy, Akçaabat Yeni Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Topal, Büyükliman Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ekrem Kamburoğlu, Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu, Haber Müdürü Ziya Fidaye ve Bilgi İşlem Operatörü Vedat Furuncu, Beşikdüzü Objektif Gazetesi İmtiyaz sahibi Muhammet Taş ile Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar, Halkla İlişkiler Müdürümüz Mustafa Yaşar ve Köşe Yazarımız İzzet Keleş katıldılar.
 
ARISOY: “DAYANIŞMA TOPLANTILARI SÜRMELİ”
Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy yaptığı kısa değerlendirmede, ilçelerde görev yapan gazetecilerin karşılaştıkları sorunları çok iyi bildiklerine dikkat çekerek, kendilerine daha rahat bir çalışma ortamı sağlanmasına ve bu tür dayanışma toplantılarının sürmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 
Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürü Salih Özkan ise, Basın-İlan Kurumu’nun Trabzon’a gelmesinden sonra Valilik olarak ilçelerdeki resmi ilan alan gazetelerin yetkilileriyle daha sık birlikte olma zorunluluğu duyduklarını hatırlatarak, gerek yanlışlıkların tartışılması, gerekse yeni uygulamaların masaya yatırılması ve birbirimizle fikir alış verişinde bulunmanın yararlı olduğunun altını çizdi.
 
İlk toplantıyı Of İlçesi’nde gerçekleştirdiklerini söyleyen Özkan, “Sağ olsunlar, bu gün de Vakfıkebir İlçemizde Kamburoğlu Ailesi bizleri ağırladı. Çok güzel ve nostaljik bir ortamda bir araya geldik. Bölgemizin çok değerli yerel yöneticileri ve İlçe Kaymakamımızın da toplantıya katılması bizlere onur verdi. Bu güzel birlikteliğin devamının geleceğini düşünüyorum. Bu bence güzel bir birliktelik ve güzel bir gelenek. Bir arada olmak, bir birini daha iyi tanımak, hem hoş bir şey, hem de takdire değer” şeklinde konuştu.
 
AKSOY: “GAZETECİLİK AÇISINDAN İYİ BİR GELİŞME”
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Hikmet Aksoy, il çapında yerel gazetecilerin bir araya gelmesinin çok anlamlı olduğunu işaret ederek, bu birlikteliğin diğer illere de örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu. Aksoy, “Trabzon’un ilçelerinde gazetecilik görevini yapan arkadaşlarımızın bir araya gelmeleri kutlanacak bir olaydır. Böyle bir birliktelik gerek gazetecilik açısından, gerekse insanlık ilişkileri açısından güzel bir gelişme. Farklı ilçelerde gazetecilik yapan arkadaşların bir birleriyle tanışması, haber imecesinde, haber yardımlaşmasında olduğu kadar, sosyal yaşamda da birbirlerinden haberdar olmaları gazeteciliğe yeni bir boyut getirmiştir. Bu durumun gelecekte gazetecilik açısından olumlu etkilerinin görüleceğine inanıyorum” dedi.
 
TANRIVERDİ;“BASIN BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Yalıköy Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, gazeteciler tarafından geleneksel hale getirilen böylesine nezih bir toplantıya katılmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, bu tür faaliyetlerin diğer bölgelerdeki gazeteciler arasında da yaygınlaşmasına öncülük yapması temennisinde bulundu.
 
Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ise duygularını şöyle dile getirdi; “Güzel bir yaza giriş, güzel bir bahar akşam, güzel bir yemek, güzel bir sohbet. Bölgemizdeki bazı gazetecilerin belirli aralıklarla belirli ilçelerde bir araya gelerek düzenlediği bu kaynaşma yemeğine katılmaktan büyük mutluluk duydum. Bölgemiz adına sevindirici bir durum. Farklı ilçelerimizden gelen gazeteci arkadaşlarımızın bir araya gelmesiyle oluşan bu kaynaşma yemeği bizleri ziyadesiyle memnun etti. Basın bizim vazgeçemeyeceğimiz değerlerden bir tanesi. Bu bağlamda bölgemizi yakından takip eden sizlere teşekkür ediyorum”
 
KAMBUROĞLU;“TOPLANTILAR GELİŞTİRİLEREK SÜRDÜRÜLMELİ"
Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu, farklı ilçelerden seçkin gazetecileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu toplantıda kendilerini yalnız bırakmayan yetkililere teşekkür etti.
 
Of Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar, bu birlikteliğin en güzel yanlarından birinin farklı ortamlarda güzel insanlarla tanışabilmeye ortam hazırladığına dikkat çekti.
 
Beşikdüzü Objektif Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muhammet Taş, sürekli haber peşinde koşan bir gazeteci olarak sosyal etkinliklere fazla zaman ayıramadıklarını, bu nedenle bu tür toplantıların önemli olduğunu ifade etti.
 
Akçaabat Yeni Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Topal, bu toplantıların bundan sonra daha kapsamlı bir şekilde devam etmesinin bölge açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.
 
Toplantı sonunda Üçüncü toplantının 16 Haziran’da Objektif Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muhammet Taş’ın ev sahipliğinde Beşikdüzü’nde yapılmasına karar verildi.
 
Haber: Ziya Fidaye

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
CEVDET AYDIN OF
CEVDET AYDIN OF - 10 yıl Önce

bizim gazetecilere NAZAR değmesın...SAYGILAR.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21