Saadet’in Dernekpazarı adayı Recep Yakuphan

Saadet Partisi’nin Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Recep Yakuphan oldu.

Saadet’in Dernekpazarı adayı Recep Yakuphan
banner71

Saadet Partisi 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdarelere seçimlerinde Dernekpazarı Belediye Başkan Adayını belirledi.

 

Ak Parti’den 8 aday adayının başvuruda bulunduğu Dernekpazarı’nda Saadet Partisi’nin adayı Yüksek Mimar Recep Yakuphan oldu.

 

“Adil ve planlı dönem için Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı” sloganıyla yola çıkan Yakuphan; “Bizim siyası geçmişimizde görev talep edilmez. Sen bu alanda çalışmakla görevlendirildin denildiğinde çalışmalara başlanır. Ben de ilçeme hizmet etmekle görevlendirildim. Bu görevlendirilmekten onur duydum. İlçem birçok hizmete susamış durumda. En büyük eksiklerinden biri de görüntü düzensizliği ve eksik yapılaşma. Bu konu zaten benim alanım içinde. İlçeme en güzel ve en adil hizmet vermeyi taahhüt ediyorum. Başaracağımdan da kimsenin kuşkusu olmasın. Mevlam utandırmasın. Hayırlısı neyse o olsun. Diğer arkadaşlar da aynı hizmet yarışında. Karar yüce vatandaşlarımındır” dedi.

 

Saadet Partisi Dernekpazarı İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah ve Süleyman Düzen ile Esnaf ziyaretlerine başladı.

 

Recep Yakuphan kimdir?

1963 yılında Dernekpazarı Gülen Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Orta öğrenimini Trabzon’da yaptı. 1986 yılında KTÜ Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl KTÜ Mimarlık Bölümü, Şehircilik  Kürsüsünde yüksek lisansa başladı. “Toplu Konutlarda Kullanıcı Konut-Kullanıcı Çevre İlişkileri ve Sorunları” konusundaki mastır tezini  1988 yılında tamamlayarak Yüksek Mimar oldu.

 

Siyası çalışmalarının yanında sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. Serbest Mimar-Müteahhit olarak çalışan Yakuphan, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21