banner80

Kaymakam Canpolat’tan güreşçilere bisiklet

Dernekpazarılı Genç Güreşçiler, Trabzon’da yapılan yarışmalarda elde ettikleri derecelerle bölge yarışmalarında Trabzon’u temsil edecekler.

Kaymakam Canpolat’tan güreşçilere bisiklet
banner71
Trabzon’da yapılan yarışmalarda 11-12 yaş gurubundan derece elde eden 8 öğrenci, Kahramanmaraş’ta yapılacak yarışmalarda Trabzon’u temsil ederken, 13-14 ve 15 yaş  grubunda ise 4 öğrenci Sivas’ta yapılacak olan yarışmalarda Trabzon’u temsil edecekler.
 
İlköğretim 7. ve 8. sınıf öğrencileri arasında Güreş Eğitim Merkezine girmek için Kars’ta yapılan yarışmalara 8 güreşçi ile katılan Dernekpazarı ekibi, yarışmada başarılı olan 2 öğrencisini Eğitim Merkezine yerleştirme hakkı elde etti.
 
Yarışmalarda başarılı olan öğrenciler, antrönerleri ile birlikte Kaymakam Abdurrezzak Canpolat’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Başarılarından dolayı öğrencileri ve hocalarını tebrik eden Kaymakam Canpolat, “Sizinle  gurur duyuyoruz. Hedefleriniz nedir? Güreşi bir hobi olarak mı sürdürmeyi veya iyi bir  güreşçi mi olmayı düşünüyorsunuz? Başarılarınızı ödüllendireceğiz. Nasıl  bir ödül almayı  istersiniz, düşünüp kararınızı bildirin” dedi.
 
Öğrencilerin bisiklet istemesi üzerine Kaymakam Canpolat öğrencilere bisiklet alma sözü verdi.
 
Dernekpazarı esnaflarından Kurt Hafriyat Temsilcisi Murat Yıldırım da çocukları forma ve eşofmanla ödüllendirdi.
 
Dernekpazarı Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız da öğrencilerin Kars’ta yapılan yarışmaya katılma masraflarını üstlenerek öğrencilere ayrıca da ödül vereceğini söyledi.
 
Güreş Kursu Antröneri İbrahim Dikici yaptığı açıklamada“Halk Eğitimi ve Dernekpazarıspor lisansları altında açılan ve 5  ay gibi kısa bir  süre devam  eden çalışmalarımız süresince bu başarıyı elde etmemiz de en büyük destekçimiz çocuklarını bize  güvenip  emanet  eden  velilerdir. Bunun dışında  ilçe Kaymakamımız Sayın Abdurrezzak Canpolat’ı hep  yanımızda  gördük. Kursun başlangıcından Kars’a gidip dönünceye kadar araçlarıyla ve diğer alanlarda destek olan Belediye Başkanı Cevdet Cemal Cansız, Milli Eğitim Müdürümüz Kenan Şahin, Şube Müdür Vekilimiz Ali Fatih Kurt, Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Aydın, Şube Müdürü Özgür Gülşen,  İlçe Emniyet Amirimiz Yaşar Açıkmeşe, Müftümüz  Abdullah Aksoy ve basın  temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
dernekli
dernekli - 10 yıl Önce

hocam ama siz haberleri çok geç yayınlıyorsunuz bu haber olalı yaklaşık 2 hafta olacak

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21