banner80

Dernekpazarı’nda İmam’dan Köylülere İftar

Dernekpazarı İlçesi Güney Mahallesi İmamı Faruk Nafiz Özkan, düzenlediği iftar yemeği ile mahalle halkını camide buluşturdu.

Dernekpazarı’nda İmam’dan Köylülere İftar
banner71
Ramazan Ayı’nın en önemli özelliklerinden biri olan iftar davetlerinin en özeli Dernekpazarı’nda yapıldı.
 
Güney Mahallesi Camii İmam Hatibi Faruk Nafiz Özkan, üç yıldır sürdürdüğü iftar geleneğini bu yıl da devam ettirdi.
 
İmam Özkan, düzenlediği iftar yemeği ile Mahalle halkını ve meslektaşlarını camide buluşturdu.
 
İlçe Müftüsü Abdullah Aksoy, Müftülük personelleri, daire amirleri ve mahalle halkının iştirak ettiği iftarda İmam Özkan davetlilere maklube, salata, yoğurt, karbuz ve çeşitli içecekler ikram  etti.
 
İftarın ardından Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy’un sohbeti eşliğinde çaylarını yudumlayan davetliler, Teravih namazından sonra da çay sohbetine devam ettiler.
 
İmam Hatip Faruk Nafiz Özkan’ı örnek davranışı nedeniyle tebrik eden Müftü Aksoy, “Hocamız güzel bir ortam hazırlamış. Hem Ramazan’ın bereketini birlikte paylaştık. Hem de cemaatimizle bir arada oruç açtık, çay sohbetinde de cemaatimizin kafasında oluşan soruları cevaplandırmış olduk. Bu güzel gelenek ve uygulamaların devam etmesini temenni ediyoruz. Hocamıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah AKSOY
Abdullah AKSOY - 10 yıl Önce

Esselamu aleyküm, Çok değerli Faruk hocamızı bu güzel uygulamasından dolayı tebrik ediyorum.herkese teşekkürler.Haber editörü kardeşime de çok güzel br haber dizayn ettiği için ayrıca teşekkürler.Nice güzelliklerde buluşmak üzere Allah a emanet olun.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21