Dernekpazarı’nda bisiklet sürmeyi bilmeyen kalmayacak

Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ercüment Açıcı tarafından “Sağlık İçin Pedal Çevir” sloganı ile hazırlanan "Bisiklet Sürmeyi Bilmeyen Kalmasın" Projesi hayata geçti.

Dernekpazarı’nda bisiklet sürmeyi bilmeyen kalmayacak

Dernekpazarılı öğrenciler sağlık için pedal çevirecek

Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ercüment Açıcı tarafından hazırlanan "Bisiklet Sürmeyi Bilmeyen Kalmasın" Projesi hayata geçti.

Türkiye'de bir ilk olan ve “Sağlık İçin Pedal Çevir” sloganıyla hazırlanan proje, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile yürütülüyor.

Proje kapsamında okulda öğrencilerin bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişmelerine katkı sunmak amacıyla proje uygulanmaya başlandı.

"Sağlıklı Nesiller Sporla Gelecek" sloganı ile genç neslin spora ve sağlıklı yaşama önem vermesi için oluşturulan projede Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi derslerinde her türlü güvenlik önlemleri alınarak (kask, dirseklik, dizlik) okul bahçesinde belirlenen alanlarda bisiklet sürmeyi bilenlere güvenli sürüş eğitimi, bilmeyenlere ise sürüş eğitimi verilerek okuldaki bütün öğrencilerin bu etkinliğe katılması amaçlandı.

Projeye destek veren Trabzon il Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu da okulu ziyaret ederek öğrenciler ile birlikte bisiklet sürdü.

Öğrencilerin özellikle spor alanındaki çalışmalara yönelmelerinde örnek olmanın önemi üzerinde duran Müdür Fettahoğlu; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da projenin tüm okullarda yaygınlaşması için gereken tüm çalışmaları yapacağız. Projenin gelişmesinde büyük katkı sağlayan Dernekpazarı Kaymakamlığımıza ve Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program kapsamında Okul bünyesinde hazırlanan "Zeynep Çifçi" Z Kütüphanesinin açılışı da yapıldı. Açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoglu, Dernekpazarı Kaymakamı Anıl Adıgüzel ve Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık birlikte kestiler.

Okul Müdürü Kamil Kahveci yaptığı açıklamada projenin açılışına katılan Dernekpazarı Kaymakamı Anıl Adıgüzel 'e, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık'a, Başkan Yardımcısı Ali Ayazoğlu'na, İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoglu 'na, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Bilici'ye, projede görev yapan öğretmenlere ve tüm öğrencilere teşekkür etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21