ÇARPIK SİSTEMİN ETKİLERi

Bölgemizde menfur bir hadise yaşanmış, olayı duyan herkes dehşete düşmüş, şoka uğramış, bir baba nasıl olurda bu kadar canıleşebılıyor?

Olayın canılığını, dehşetini anlatmada kelimeler kifayetsiz. Olayları hep kuyuya düşenler üzerinden yorumluyoruz, kuyu kazanları pek eleştirdiğimiz yok. Bu ve buna benzer menfur olayların vukuunda nerde hata yapıyoruz diye sistemi hiç eleştirdığımız yok hep vakıaları anlatıyoruz.

Son günlerde toplumumuzda bu tip menfur olayların artmasında, başta diyanet camiasının, milli eğitim camiasının, yargı mensuplarının ve siyasilerin sorumluluklarını yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini belirtmek isterim, vakit geçolmadan.

Eğitimin merkezine İlkokuldan itibaren İnsani ve insani değerleri almalıyız. Cani babaya 1 ay evden uzaklaştırma cezası verilmiş, cezanın bitiminde bu menfur olayı işlemiş, şimdi burada tüm yetkililere soruyorum Allah için cevap verin "bir ay uzaklaştırma cezası yerine, taraflar bir ay psikolojik tedaviye alınsaydı daha iyi olmazmıydı" acaba bu menfur olay yinede işlenirmiydi?


Ey siyasiler, yetkililer insan odaklı eğitime ne zaman geçeceğiz?

Gündem olması elzem konulardan birisi de bu tip menfur cinayetlerin eşe verilen evden uzaklaştırma cezalarının artmasıyla artmiş olmasi. Sağ duyulu yazarlarımız, sivil toplum örgütleri ve siyasilerimiz biranönce konuyu meclise getirmeleri, yoksa durum hiç iyiye gitmiyor.

Batıdan aldığımız laiklik sistemi insanın hem dünyasını, hem dinini, hem ahiretini mahveder. Bizi biz yapan kendi öz mili, manevi, dini değerlerimize biranönce dönme duasıyla Allah'a emanet olunuz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AV. HAKAN AKIN
AV. HAKAN AKIN - 5 ay Önce

Muhterem hocamızdan Allah razı olsun, yazı ve görüşleriye, halkımızın daha da şuurlanmasına vesile oluyor

Fazlı Gözütok
Fazlı Gözütok - 5 ay Önce

ağzına sağlık

Üzeyir cevahir
Üzeyir cevahir - 5 ay Önce

Yaşar hocam ağzına ve kalemine sağlık

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21