Bugünün Ebu Cehilleri daha zalim sanki

Zalim bin dost bulurken mazlum bir dost bulmanın hasretini çektiği günleri yaşıyoruz. Öyle bir haysiyetsiz ve zalim bir devrin müdavimleri olduk ki çıkarları için maddi ve manevi şahsiyetlerini ayaklar altına almaktan imtina edilmiyor. Tek gerçeğin çıkar ve menfaat ilişkileriyle ölçüldüğü kör kuyularda masumların unutulduğu karanlık bir çağ yaşanıyor. Ebu Cehillere rahmet okutacak, şeytanlara şeytanlığını unutturacak alçak bir çağın çaresizliği ile insanlık can çekiştiği çağın müdavimleri olduk.

 İslam’la şereflenmek şereflerin en büyüğüdür Müslümanlar için. Bunun için Allah’a ne kadar şükredilse azdır. Böyle bir şerefe nail olan Müslümanların yapması gereken iş; doğru, dürüst, samimi olmak ve inançlarını hayatına hâkim kılmaktır. Peki, bu yapılabiliyor mu? Hayır. Her geçen zaman daha çok dünyevileşiyor, daha çok dünya nimetlerine karşı şuur ve izanını kaybediyor Müslüman. Kitaba inanıyoruz. Kitabın içindekilere uymuyoruz. Güya işlerimizi kitabına uyduruyoruz. Makamları önce rıza-i ilahi için talep ediyoruz. Sonra o makamları kendimize adeta ilah ediniyor onlara tapınıyoruz. Makamların esiri oluyor, onları kaybetmemek için kendimizi inkâr etmekle kalmıyor, adeta şahsiyet depremleri yaşıyoruz. Dün iman ettiklerini bugün inkâr, bugün inkâr ettiklerine yarın iman ediyor şahsiyetini ve değerlerini kaybeden Müslüman. Mal, mülk, para önceleri Allah rızasını kazanmak içinken meblağ büyüdükçe, servet arttıkça Karunlaşıp mala, mülke hayatını kaptıran servet hamallarına dönüştü zavallı zengin Müslüman.  

Şahsi dejenere olmuş halimiz tüm coğrafyayı sarmış durumdadır. Ortadoğu coğrafyasında öyle acınacak, alçaklıklar yaşanıyor ki . Yıllarca Müslüman olarak Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV) ırkından olduğu için saygı duyup, hürmet ettiğimiz Araplar bugün İslam’ın en azılı düşmanı Siyonist Yahudilerle birlik olup dostluk, “kardeşlik” pozları vermesi Müslümanlar arasında kabullenilemeyecek bir hal almıştır. Öyle ki bugün bu alçaklar İslam dünyasının onur ve şerefini koruyan Türkiye’ye karşı güç birliği yaparak Türkiye’yi zor durumda bırakmanın derdine düşmüşler. Makamları, çıkarları uğruna gerek Suudiler gerekse Ortadoğu’daki diğer Arapların birçoğu mankurtlaşarak düşmanlarının kuklası, onur ve haysiyetlerini kaybedecek projelerin parçası olmayı kendilerine onur kabul ediyorlar. Onların derdi ne İslam ne de Müslümanlardır. Tek dertleri iktidarlarının ömrünü uzatmaktır. Unutulmasın ki bugün izzet ve şerefini kaybedenler yarın iktidarlarını ve şaşalı hayatlarını kaybetmeye mahkumdur.

 Filistin’de, Azerbaycan’da, Libya’da, Keşmir’de, Yemen’de ve birçok yerde Müslümanların kanı akarken İslam dünyasındaki devlet ricali eskiden üç maymunu oynuyordu. Bugün ona bile gerek duymuyor, açık açık Müslümanların düşmanlarıyla ittifaklarını ilan ediyorlar. İslam’ın ve Müslümanların düşmanlarıyla yeni siyasi ve ticari ortaklıklar kuruyorlar. Nasıl bir alçaklıktır ki yanı başındaki Azerbaycan toprakları işgal edilirken, zalim Ermeniler tarafından katledilirken Ermenilere destek olunuyor da Azeriler görmezden geliniyor. Filistin’de masum Müslümanlar evlerinden, yurtlarından canlarından olurken İsrail ile dostluk pozları veriliyor. Bunların dünün Ebu Cehillerinden den daha müşrik ve zalim olduklarını düşünüyorum. Oyun kuranların en hayırlısı kuşkusuz Allah’tır. Ben inanıyorum ki çok uzak olmayacak bir zaman zarfında bu kukla yönetimler Müslüman halklar tarafından indirilecektir. Sonra yine gerçek anlamda İslam kardeşliği tesis edilecek. Güç birliği kurulacak. Yer yüzü yine Müslümanların adalet ve refahının getirdiği bereketten nasiplenecektir. Buna şek ve şüphe yoktur. Mesele doğru yolda olmak ve doğrularla yürümektir. Ne kadar yürüdüğünün anlamı yoktur. Maazallah yanlış yolda son sürat gitmektense doğru yolda kaplumbağa misali gitmek daha evladır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz sakal
Yılmaz sakal - 2 yıl Önce

Halkı müslüman idarecileri menfaatleri uğruna ebucehilleşmiş idarecilerini çok güzel anlatan yazınıza teşekkür ediyor sağlıklı günler diliyorum ALLAHA emanet olun

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21