Biz bize yeteriz Türkiye’m

Bir virüs düşünün ki dünyayı esareti altına almış ve dünyada büyük korku ve panik yaşatıyor. Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele çeşitli şekillerde yapılsa da virüsten çok oluşturduğu algı insanlığı tedirgin ediyor. Bu süreçte ülkeler kendilerine göre çareler arıyor , senaryolar geliştirerek işi yürütmeye çalışıyor. Madalyonun öbür tarafından bakıldığında yapılan yüzlerce komplo teorilerini bir kenara bırakarak virüsle mücadelede yapılacaklara bakmak gerekiyor. Hele bu günleri atlatalım onu da konuşuruz inşallah.

Türkiye virüsün çıktığı ilk günden itibaren adım adım yerinde kararlar alarak önemli önleyici tedbirler sayesinde ülkemize virüsün gelme sürecini uzattı. Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve sağlık çalışanları yaptıkları fedakarca çalışmalarıyla nerdeyse toplumun tamamından büyük destek gördü. Bu süreçte küçük bir azınlık da hep muhalefet ederek uslanmaz vakalar olarak yine tarihte kara leke olarak kaydetti kendilerini. Zaman zaman tekrarladığım geçen haftada söylediğim; bu millet öyle bir millet ki kahramanı da haini de içinde barındırıyor. Ancak her zaman olduğu gibi bu ülkenin kahramanları hainlerinden kat be kat çoktur. Bundan sonra da çok olacaktır kahramanlarımız inşallah. Bu milletin inançlarına, tarihine, kültürüne yabancı ve düşman olan bir azınlıkla yaşamaya alışmalıyız. Her zaman biz de kendimizi ona göre hazır tutacağız. Rabbimizin yardımıyla bu topraklarda bu küçük azınlık kıyamete kadar asla zafer kazanamayacaktır. Bu şuurla geleceğimizi inşa etmeliyiz.

Minarelerinden okunan ezandan, saladan, duadan rahatsız olan bunu yok etmek için her türlü gürültüyü yapanlara bakmadan aramızdaki birlik ve dirlik bizi geleceğe taşıyacaktır. Gönül mesafelerini yakın; beden mesafelerini uzak tutacağız bu süreçte. İlk olarak süreçte bizden istenen “EVDE KAL TÜRKİYE” uyarısına uymalıyız. Tedbir bizden takdir Allah’tan diyerek üzerimize düşeni yapmamız gerekir. Yoksa dışarı çıkarak başkalarının hayatlarına mal olarak büyük kul hakkına sebep oluruz. Bunun da dinen nasıl bir sorumluluk olduğunu toplum olarak biliyoruz.

Türk Milleti olarak zor zamanlarda kenetlenen, büyük dayanışma örnekleri gösteren, kendine has özelliği olan orijinal bir milletiz. Dünyanın yaşadığı ve bizim de her geçen gün şiddetini artırarak devam ettiği koronavirüs mikrobunun sosyal etkilerinden kurtulmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu irade çok önemlidir. Başından beri olaya hâkimiyeti ve millete verdiği moral ile bir kez daha bu süreçte Türk Milletinin en önemli kazancı olduğunu göstermiştir. Burada zaman zaman eleştirilen “Başkanlık Sistemi” de önemli bir kazanım olmuştur. Hızlı karar alınmış ve uygulama imkânı olmuştur.

Tüm Türkiye’de geçen haftadan beri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla fakir, fukaraya yardımlar dağıtılarak sosyal devlet olmanın gereği yerine getirdi. Lakin işini yitiren, kira parası, doğalgaz, telefon, su faturaları vs gibi asgari ödemeleri olanların ne yapacağı büyük sorun olarak duruyordu karşımızda. Her ne kadar bir dizi ekonomik önlem paketi açıklandıysa da bu tam olarak yeterli olmamıştı. Bu akşam Cumhurbaşkanının “Biz bize yeteriz Türkiye’m” olarak başlatmış olduğu maddi bağış kampanyası ile inşallah yukarıda bahsettiğimiz en çok etkilenen kesim derin bir nefes alacaktır. Şahsen ben arkadaşlar arasında Cumhurbaşkanın böyle bir kampanya başlatması gerektiğini söylüyordum. Bunun gerçekleştiğini görünce çok mutlu oldum. İnşallah iyi niyetle büyük dayanışma ruhuyla güzel bir kampanya olur ve hak sahiplerine bu toplanan yardımlar can suyu olur. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 yıl Önce

Tamam iyi güzel bizbize yeteriz de, paralar nerede?
Onca toplanan vergiler,işsizlik fonları nerede?
Sarayın masrafları ne olacak?
Yeni yapılan ihaleler ne olacak?İngiltere ,İtalya ve fransaya maske ve tıbbı yardım gönder,ülkendekiler de mesaj beklesin maske almak için.
Sırf CHP li belediye diye yardımlarını durdur.Öbür taraftan AKP lı Antep bel yardım etsın.AKP örgütü stant kurup maske dağıtsın.Halk bunları unutmaz keriz sanmayın halkı.
ıletısım yardımcısı kacak inşaat yapsın bunu haber yaptılar diye mahkemeye ver
adalet akp icin sadece partı ismi olmustur.....

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21