banner80

Batının korkulu rüyası 2. Kavimler Göçü başladı

Bugün geldiğimiz noktada, yaşanan olaylar karşısında, baştan beri savunduğumuz Batı’nın ikiyüzlü ve alçak tutumuna karşı ülkesine gelen göç dalgasına karşı Türkiye direnmesin,kapıları açsın. Bu manada 1Şubat 2017 tarihinde yazdığımız “Kapatın kapıları Türkiye girmesin” adlı köşe yazısı tam da bugünü anlatıyor.Noktası virgülüne buyurun değerli okurlarımız.(http://www.ofhavadis.com/kapatin-kapilari-insanlik-girmesin-makale,1154.html)

İnsanlığı dışarı eden bir medeniyetin dünyada yaşama ve dünyada var olma şansı yok oluyor demektir. Kapatın bütün kapıları insanlık girmesin düşüncesiyle insanlara kapılarını kapatan medeniyetin temsilcileri kapılarını da kapatsalar bunu başaramayacaklar. Çaresizlik içinde, kaybetmenin agresifliğiyle akıllarıyla değil duygularıyla konuşanlar, duygularıyla hareket edenlerin katı tutumları kaybetmelerini engellemeyecektir.

Dünyanın çivisi çıktı sözü tam da bugünler için söylenmiş desek yeridir. İnsanı sadece çıkarları için bir araç olarak gören medeniyetin insandan beklediği tek şey vardır kendisine hizmettir. Menfaatlerini kutsayan, onlar için dünyayı yakmaktan imtina etmeyenlerin insanlığa merhamet etmesini beklemek safdillik olur. Batı Medeniyeti bugün artık tükenmişliğini adeta ilan etmiş durumdadır. Özünde kölelik olan, köleleştirme zihniyeti olan Batı Medeniyeti bugüne kadar mazlumları daima kullanmıştır. Kölelikten beslenen ve günümüzde kendine çağdaş köleler arayan Batı Medeniyeti için deniz bitmiştir. Buradan daha ileriye gitmek mümkün değildir. Çünkü insanlık artık usandı Batı Medeniyetinin tüm tutum ve davranışlarından.

Kim ne derse desin dünyada genel dengeler değişiminin canlı şahitleri oluyoruz. Değişen bu dengelerde kimin nerede yer alacağının savaşı veriliyor bugün. Dünyayı yöneten güçlerin dünkü kurdukları düzenin süresi bitmiş. Şimdi yeni bir düzen kurulmak için eski düzen sahipleri dünyayı birbirine katıp büyük ateş yakmışlar . Ne kadar çok karışık olursa oyun kuranların oyunu o kadar kolay olur mantığıyla hareket ediliyor. Böylece; yönetmek, gütmek o kadar kolay olur kanaati hakım. Ama unutmamak gerekir ki oyun kuranların en hayırlısı Allah’tır. Kurulan şer oyunları da bozar Allah.

Kaybeden agresifleşiyor. Kaybeden daha sert tedbirlere başvuruyor. Bize özgürlükler yurdu diye yutturulmaya çalışan Batı kendi değerleriyle çelişen hareketler içinde debelenip duruyor. Maskesi düşmüş Batı’dır karşımızda duran. Aslı buydu da asri görünmesi numaradandı Batı’nın. Dün özgürlüklerden bahsedenlerin kıblegahı olarak sundukları Batı, kendine yetemediği için kendinden başka kim olursa olsun ülkesinde istemiyor. Artık kapılar kapatılıyor. Ülkelere giriş çıkışlar sıkı sıkıya kontrol altına alınıyor. Kuş uçurtulmuyor. Dün sokaklarını süpürenler, lağımlarını temizleyenler, fabrikalarını kuranlar bugün ülkelerin dışına atmaları ırkçı tutumları gerçek kimliklerini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Dün Afrika’nın ve dünyanın diğer bakir yeraltı kaynaklarının olduğu bölgeleri işgal eden, sömüren ve insanlarına her türlü zulmü reva görenler bugün o bölgeleri savaşlarla, acılarla, katliamlarla baş başa bırakılmışlar. Bu tutum nedeniyle o insanlar can güvenlikleri için göç yapmak zorunda kalıyor.Yaşanılan sorun kapıları kapatmakla asla çözülemez. Dünyayı savaş bataklığına saplayanlar bu batakları kurutmadıkça kendileri de güvende olamayacaklar.Bu insanları kapıdan sokmasanız bacadan girecekler.Çünkü insanların huzur ve saadetini yok edip insanları yerlerini yurtlarını bataklığa çevirdiler.

İnsanlık bir dönüm noktasında olduğunu söylemiştik. ABD’nin Müslüman ülkelere karşı koyduğuvize yasağı gelinen noktada işin nerelere ulaşabileceğini gösteriyor. Ülkedeki göçmenlerin de sınırdışı edilme endişesine karşı Amerikalılar tarafından protesto edilmesi insanlık adına olumlu olsa da bunun sonuçlara etkisini göreceğiz. Batının dünyanın başına musallat ettiği bu göç olayında ölümden kaçanlara Türkiye’nin açtığı kapıyı kimsenin açamayacağını biliyoruz. Bu konu hakkındaki görüşlerimizi daha önceden de izah etmiştik. Fakat dünyanın derdi olan bu durumdan Türkiye’nin yükünü hafifletmeyenlerin önünde Türkiye’nin kapılarını hala göçmenlere kapalı tutmasını anlayamıyorum. Bırakın açın Batı’ya gidecek kapılarını dünya görsün 2. Kavimler Göçünün sosyolojik vakalarını. Türkiye bu kartı bu zamana kadar kullanmamasını biraz olsun anlamış olsak da bundan sonraki Batı’nın tutumu nedeniyle bu kart açık seçik masada olmalıdır. Canı emniyette olmayan insanlık herkes için tehlikedir. Kapıları kapatsanız da insanlık bir açık bir kapı bulur.

Yunanistan’ın direnmesi işe yaramayacak, Batı medeniyetinin ektiği zulüm tohumları kendi başına bela olacak. Bundan sonrası için tahayyül edilemeyecek hal alacaktır.İçte ve dışta Türkiye’yi suçlayan alçaklar bilsinler ki Türkiye kimseyi zorla göndermiyor. Kalana misafirimsin; gitmek isteyene buyur kardeşim kapı açık diyor. 1. Kavimler Göçü 375 yılında başlayıp 800’lü yıllara kadar dünyanın şeklini değiştirmişti. Bakalım 2. Kavimler Göçü ne kadar sürer? Etkileri nasıl olur?

YORUM EKLE

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21