Vali Sonel görevine başladı

Tunceli Valiliği’ne atanan Of’un eski kaymakamı Tuncay Sonel, Kadıköy Kaymakamlığı görevine veda ederek Tunceli Valiliği görevine başladı.

Vali Sonel görevine başladı
banner71

2008-2012 yılları arasında Of Kaymakamı olarak görev yapan ve 4 yıllık görev süresi içerisinde başta yetim ve öksüzler olmak üzere 7’den 77’ye toplumun her kesimiyle kurduğu sıcak ve samimi diyaloglarla Of halkının takdirini kazanan Tuncay Sonel, Kadıköy Kaymakamı iken 13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Tunceli Valisi olarak atanmıştı.

 

Vali Sonel, 30.06.2017 Cuma günü Tunceli’ye giderek görevine başladı. Karşılama töreni istemeyen Vali Sonel'i valilik önünde Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş, Vali Yardımcıları Hasan Çiçek ve Selami Kaya ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş karşıladı.

 

Sonel, valilik makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kara yolu ile Elazığ'dan Tunceli'ye geldiğini ve kentinin doğal güzelliklerini görme şansı bulduğunu söyledi.

 

Tunceli'de ekip çalışmasıyla güzel işler yapacağına inandığını ifade eden Sonel, şunları söyledi:

"Tunceli'de ilk görevimiz. Yüce Rabbim mahçup etmesin inşallah. Tabi biz ekip çalışmasıyla Tunceli ailesi diyeceğiz artık. Tunceli ailesinin bir ferdi olduk bugün itibariyle. Hep birlikte bu güzel memleketimizin güzel coğrafyasında güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum canı gönülden.

Tabi önceliğimiz her yerde olduğu gibi şehit ailelerimiz, gazilerimiz, yetim ve öksüzlerimiz, engelli olan vatandaşlarımız, gariplerimiz devletimizin şefkatini ve sıcaklığını onlara hep beraber göstermeye çalışacağız. Biz fikriyle bu güzel coğrafyada bu güzel Tuncelimizde hep birlikte güzel işler nasip eder yüce Rabbim inşallah.

Tabi her zaman söylüyoruz, milletimizin birlik ve beraberliği çok önemli. Bir olalım diyoruz, diri olalım diyoruz. İnşallah gelecek Türkiye'sinde gelecek gençlerimize, kuşaklara daha güzel bir ortam bırakmaya hep beraber uğraşacağız. O şekilde güçlü bir ülke olmak için de bunun için güç birliğiyle el birliğiyle çalışacağız."

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 4 yıl Önce

SAYIN VALİM YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21