Vali Sonel Bakan Soylu’yu Tunceli’de ağırladı

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleymen Soylu, Tunceli Valiliğini ziyaretinde Of’un Eski Kaymakamı olan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel tarafından ağırlandı.

Vali Sonel Bakan Soylu’yu Tunceli’de ağırladı
banner71

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Tunceli ilini ziyaret etti.

 

Kısa bir süre önce Tunceli Valisi olarak atanan Of’un eski Kaymakamı olan Tuncay Sonel tarafından karşılanan Bakan Soylu’ya Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz ve diğer Bakanlık yetkilileri eşlik ettiler.

 

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Soylu, Valilik toplantı salonunda askeri ve emniyet yetkilileri ile toplantı yaptı.

 

Valilik ziyaretinin ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler Tunceli Merkez Cumhuriyet Mahallesinde bulunan şehit ailesini ziyaret etti. Yolda karşılaştığı çocuklara oyuncak hediye etti.

 

Vali ve Belediye Başkan Vekili olan Tuncay Sonel ile birlikte Merkez Cumhuriyet Caddesi`deki esnafı ziyaret eden Bakan Soylu, esnafla çay ve kahve  içip sohbet etti.

 

PÜLÜMÜR VADİSİ`NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bakan Soylu, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tümg.Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile birlikte Pülümür Vadisi'nde incelemelerde bulundu.

 

Pülümür Kırmızıköprü’ye kadar yaklaşık 50 kilometrelik vadiyi beraberindekilerle birlikte karayoluyla geçen Bakan Soylu, PKK terör örgütü tarafından şehit edilen ve cansız bedeni Pülümür Çayı'nda bulunan öğretmen Necmettin Yılmaz'ın arabasının yakıldığı yerde bir süre durarak çevreyi inceledi.

 

Pülümür Vadisi`nde yaptığı incelemelerin ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü’de, köylülerle bir araya geldi.

 

Köydeki çocuklara oyuncak dağıtarak, çocuklara yakın ilgi gösteren Bakan Soylu, bir köylünün evine misafir oldu, çay ve kahve içti.

 

BU GÜZELLİKLERİ DOYA DOYA YAŞAYALIM

Bakan Soylu, köy ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada; memleketin güzelliklerinden bir tanesinin Pülümür Vadisi olduğunu belirterek, il yönetimiyle sabah bir araya geldiklerini ve toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Birtakım tedbirler alıyoruz, hem aldığımız tedbirlere baktık hem de alacaklarımızı tekrar değerlendirdik. Tunceli'nin her tarafında kendi adına güzellikleri var. Bu güzellikleri adım attığınız her yerde görebiliyorsunuz. Gerek Pülümür gerekse de Munzur Çayı'nın her tarafındaki bu güzellikleri vatandaşımız bugün doya doya yaşıyor. Biz, daha fazla, doya doya yaşanmasını istiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, caniler tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Şehitlerimiz, bizim için, onların bize değil, bizim onlara ihtiyacımız olduğu varlıklar. İnanıyorum ki orada duruyor ve oradan her geçene ve oradan her yolcu olana hem dost oluyor hem de yoldaş oluyor. Bizim inancımızda olduğu gibi... Allah şefaatiyle buluştursun. Buradan milletimize de seslenmek istiyorum. Buradaki çocuklarımızın, bu ülkede daha iyi yetişebilmesi için burada özellikle öğretmenlik gibi çok kutsal mesleği yapan bir evladımızı katletmek insanlık dışı bir olaydır, hayvanlıktır. Biz de onlara nasıl muamele edeceğimizi biliyoruz. Milletimiz rahat olsun."

 

MİLLETİN GÖNLÜNDE TAHT KURAN

Tunceli Valisi ve Belediye Başkanı olan Tuncay Sonel ise yaptığı açıklamada; “Milletimizin gönlünde taht kuran İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yu Tunceli'de ağırladık. Hoş geldiler. Şehit Ailemizi, inşaatta çalışan işçilerimizi, esnaflarımızı ziyaret edip hal hatır soran; Karayoluyla Tunceli-Pülümür-Erzincan güzergahında incelemelerde bulunan, kahraman güvenlik güçlerimize moral veren ve çocuktan yaşlısına vatandaşlarımızın gönlünü alan İçişleri Bakanımıza, Jandarma Genel Komutanımıza, Emniyet Genel Müdürümüze Tunceli'yi ziyaretleri ve bizlere verdikleri maddi ve manevi destekleri için şükranlarımı arz ediyor; Sayın Bakanımıza ve beraberindekilere misafirperverlik ve ilgi gösteren yöre halkımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21