Trabzon Büyükşehir’den Afet Bölgesine Büyük Destek

Büyükşehir Belediyesi, Rize ve Artvin'de meydana gelen sel felaketinin ilk dakikalarından itibaren adeta seferberlik ilan etti. Hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, gerekli araçları ve personelini afet bölgelerine gönderdi.

Trabzon Büyükşehir’den Afet Bölgesine Büyük Destek

Devletin tüm imkanları Rize ve Artvin için seferber edilirken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi de afetin gerçekleştiği ilk dakikalardan itibaren bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, afet bölgelerine toplam 38 iş makinesi ve araç ile 53 personel sevk ederek, komşu şehirlere en büyük desteği veren kurum oldu.

KOMŞULARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Rize ve Artvin halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Zorluoğlu yaptığı açıklamada, “Komşumuz Rize’de yaşanan sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim daha beterinden korusun. Mağduriyet yaşanmaması adına ilk dakikalardan itibaren afet bölgesinde yoğun çalışma gerçekleştiriyoruz. Yine Artvin'de meydana gelen sel ve heyelandan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Her türlü imkânımızla komşularımızın yanında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Kardeş şehirlerimiz için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Artvin ve Rize afet bölgesine gönderilen makine ve personel listesi:

Trabzon Büyükşehir Belediyesi:

2 adet Beko loder

2 adet loder (yükleyici)

6 adet kamyon

2 adet sal kasa

2 adet tır

2 adet yıkama aracı (6 kişi)

8 adet motopomp (4 kişi)

1 adet su tankeri (2 kişi)

1 adet itfaiye pikap.

TİSKİ:

1 adet vidanjör (2 kişi)

1 adet vaktör(2 kişi)

1 adet Faun (2 kişi)

1 adet Beko loder

5 adet de 4x4 arazi aracı

22 araç.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21