Şampiyon Güreşçi Olgun’a altın

U23 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında 97 kg’da Şampiyon olan Çaykurspor Güreş Kulübü sporcusu Mustafa Olgun, Çaykurspor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya Alim tarafından altınla ödüllendirdi.

Şampiyon Güreşçi Olgun’a altın

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu ve Kayseri Şeker Fabrikaları iş birliğiyle; 06-09 Ocak 2022 tarihleri arasında Kayseri ilinde gerçekleşen, U23 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası stilinde 97 kg’da Çaykursporlu güreşçi Mustafa Olgun şampiyonu oldu.

Şampiyon Mustafa Olgun’u makamında kabul eden Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Çaykurspor Kulübü Başkanı olan Yusuf Ziya Alim, kendisini altınla ödüllendirdi.

Olgun’u tebrik eden Alim; “Öncelikle başta ata sporumuz güreş olmak üzere, kulüp olarak elde etmiş olduğumuz şampiyonluklar, madalyalar ve kupaların başarısı çayımızdan gelmektedir. Bölge ekonomimizin ve Rize’mizin hayatı olan çayımız, her zaman söylediğim gibi damalarımızda akan kanımız gibidir. Yıllarca bölgemizde birçok sportif branşta sporcularımızın elde etmiş olduğumu başarılarının antrenörlerinin başarısının yanında, bir başka başarı faktörü de çaydan gelmektedir. Çayımız olmasaydı bu başarılar çok zor olurdu. Çaykurspor kulübümüzde 5 ayrı branşta Türk sporuna profesyonel lisanslı sporcular yetiştirmeye devam ediyoruz. Bu branşlarımızın içerisinde en önemli başarıları ata sporumuz güreşte elde etmekteyiz. Güreşin geçmişinde Olimpiyat ve Avrupa şampiyonları çıkararak, Türk güreş gibi tarihine geçmiş olan, Çaykurspor Güreş Kulübümüz bundan sonra da, ülkemize, Rize’mize ve teşekkülümüze yeni Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonları kazandırmaya devam edecektir. Bunun en önemli ispatı bir kaç yıldır ülkemizin değişik şehirlerinde yapılan müsabakalarda güreşçilerimizin elde etmiş oldukları çok sayıda şampiyonluklar göstermektedir. Kulübümüze kilosunda Türkiye birinciliği kazandıran Mustafa Olgun kardeşimizi, Antrenörlerini ve ailesini tebrik ediyorum. Ve kendisinden, gelecek aylarda İtalya’da yapılacak olan uluslararası müsabakalarda, Ülkemiz ve kulübümüz adına altın madalya kazanmayı bekliyoruz inşallah. ” dedi.

Törene Çaykur Genel Müdür Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Karaoğlu, Erdinç Hatinoğlu, Çaykurspor Kulübü As Başkanı Mahir Biberoğlu, Çaykurspor Kulübü Güreş Antrenörü Rüstem Koyuncu ve Çaykurspor Kulübü Müdürü Bayram Ali Kavalcı’da hazır bulundular.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 04:18

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21