Oflu Müftüden Kırşehir’e Külliye

Kırşehir’in Oflu Müftüsü Mustafa Balık, şehrin 30 yıllık rüyasını gerçekleştirmek için başlattığı çalışmalar sonucunda Camii, Kur’an Kursu ve Konferans Salonunun temeli atıldı.

Oflu Müftüden Kırşehir’e Külliye

Kırşehir İl Müftülüğü rehberliğinde Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi tarafından yaptırılan H.Ali Cihan Camii, H.Mehmet Cihan Kur’an Kursu ve Müftülük Konferans Salonu’nun temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Temel atma törenine Kırşehir Vali Vekili M.Fikret Çavuş, Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Mustafa İncebay, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mazhar Bilgin, İl Müftüsü Mustafa Balık, İlçe Müftüleri, Daire müdürleri, Sendikaların Başkanları, İşadamı ve hayırsever H.Ali Cihan, Muzaffer Marşap, Din görevlileri, emekli Din görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Hoca Ahmet Yesevi Camii İmam-Hatibi Adem Köksal’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Müftü Mustafa Balık, Kırşehir'de 30 yıllık bir rüyayı gerçekleştirmek üzere olduklarını belirterek; “Hacca gitmeden evvel yaptığım vaazlarda sizlere duyurmuştum. Eski müftülük binası, camii ve kuran kursu yıkıldı. Yerine yeniden Hacı Ali Cihan kardeşimizin yardımları ile camilerden para toplamadan hafriyat yapıldı. İnşaata başlandı. Bugünde Allah’ın izniyle resmi temel atma törenini yapıyoruz. Yapılacak olan bu binada, alt katta şadırvan ve abdest alma yerleri, zemin katta 400 kişilik bir camii yapılacak, caminin üstündeki katta ise işyerleri olacak. En üst katta yine 400 kişilik modern bir konferans salonu ara katlarda irşad büroları, hac ve umre büroları kütüphane ve toplantı salonları olacak. Kur’an kurslarımız yeni yapacağımız bu binada yine olacak ve Kur’an kursumuzun ismini de H.Mehmet Cihan olarak vereceğiz. İnşallah duanıza ihtiyacımız var. Bizden sonraki nesillere güzel eserleri bırakmalıyız. Bu camiimizin tüm vatandaşlarımızın katkılarıyla hizmete sunacağız. Bu cami temel atma töreninin hayırlara vesile olmasını dilerim" diye konuştu.

    

Törende Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ak Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan birer konuşma yaparak Caminin ve Kur’an Kursunun yapımında maddi desteklerini esirgemeyen Hayırseverlere ve Müftü Balık’a teşekkür ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 8 yıl Önce

EMEKLİLİK HEMŞERİMİZE SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRİR İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21