Oflu Halim Akıllı Şehir Hackathonu'nda ödül aldı

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Oflu Halim Ahat Akturan ve takım arkadaşı Zeki Furkan Güneş, geliştirdikleri Yapay Zeka tabanlı Görüntü Tanıma Sistemiyle “Trafik Kameraları Görüntü Analizleri” kategorisinde 1. oldular.

Oflu Halim Akıllı Şehir Hackathonu'nda ödül aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ŞURA Kent Politikaları ve Araştırmaları Merkezi ve Teknopark Kocaeli işbirliğiyle düzenlenen “Akıllı Şehirler Yapay Zekâ” konulu Hackathon etkinliği, Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KOBİS Kullanım Yoğunluğu Analizi, Trafik Kameraları Görüntü Analizleri ve Su Tüketimi Veri Analizleri olmak üzere 3 farklı başlıkta; dijital odaklı, verimlilik sağlayan, akıllı çözümleri içeren yenilikçi fikirlerin geliştirilmesi ve uygulanmasını sağlayan yarışmaya lise ve üniversite (Lisans ve Yüksek Lisans) öğrencileri katıldı.

Katılımın yüz yüze olduğu ve her yarışmacının kendi ekipmanlarını getirdiği yarışmaya 25 katılımcı proje sundu. 13 gruptan oluşan yarışmada liselilerde 3 takım 7 kişi, üniversitelerde 6 takım 14 kişi, mezunlarda da 2 takım 4 kişi yarışan yarışma, 24 saat sürdü.

Yarışmacıların çözüm önerilerini akademisyen 3 jüri üyesi değerlendirdi. Yaptıkları sunumlarla çözüm önerilerini jüriye anlatan yarışmacılar üç kategoride ayrı ayrı değerlendirildi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Bilgisayar Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Oflu Halim Ahat Akturan ve takım arkadaşı KOÜ Elektronik Haberleşme Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Zeki Furkan Güneş, geliştirdikleri Yapay Zeka tabanlı Görüntü Tanıma Sistemiyle “Trafik Kameraları Görüntü Analizleri” kategorisinde 1. oldular.

Akıllı Şehirler Şura’sında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından 10.000 TL para ödülü Halim Akturan ve Furkan Güneş’e takdim edildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 06:58

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 ay Önce

KENDİLERİ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

Erhan ince
Erhan ince - 4 ay Önce

0545 597 21 33 burdan belediye baskanimiza sesleniyorum baskanim paramizi alamiyoruz yardimci olun bunu aksi taktirde basına taşımak zorunda kalacağım

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21