Oflu Fatma Varank Bakan Yardımcısı

Cumhurbaşkanlığının 2018/31 sayılı kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığına Oflu hemşerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varank atandı.

Oflu Fatma Varank Bakan Yardımcısı

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bakanlar atanarak görevlerine başladılar. Bakanların atanmasının ardından 21 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile bazı bakanlıklar için bakan yardımcıları atandı.

 

23 Temmuz’da yayınlanan kararname ile de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına üçer bakan yardımcısı atandı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kuzeni Oflu hemşerimiz Fatma Varank, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

 

Fatma Varank Kimdir?

Aslen Oflu olan Fatma Varank, 17 Ocak 1972 tarihinde Zonguldak‘ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden 1994 yılında mezun oldu. 1995- 2001 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilk toplu konut projelerinin uygulayıcısı olan KİPTAŞ’ta çalıştı.
2011-2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu sürede; Çamlıca Camii Özel Proje Alanı, İzmir EXPO 2020, Ankara Ulus Camii ve Van ilinde deprem sonrası planlama çalışmalarını yürüttü.

İstanbul’un Kentsel Dönüşümünde Rezerv Alanı olarak planlanan, 3. Havalimanı ile Kanal İstanbul’u da içerisine alan Yeni Şehir Projesinin, Mikro Bölgeleme, Master Plan, Kentsel Tasarım ve Planlama süreçlerinde ve ilgili kurumlarla koordinasyonu sağlamakta etkin olarak yer aldı.

 

Türkiye'nin ilk finans merkezi olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezinin bütün planlama ve proje süreçlerini yönetti. 2012-2013 yılları arasında Ankara 1. Bölge Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyon Üyeliği görevi esnasında Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi İmar Planları onayı gibi önemli kamu yatırımlarına imza attı.


Çamlıca Camii Proje Yarışması’nda Danışman Jüri Üyeliği, TOKİ 7 İklim 7 Bölge Proje Yarışmasında Seçici Jüri üyeliği yaptı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21