banner80

Muhtarlar Durmuş ve Musaoğlu İspanya Endülüs’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanlığı tarafından İspanya’nın Endülüs bölgesine gönderilen 50 kişilik muhtar kafilesinde Oflu Muhtar Bilal Durmuş ile Hayratlı Muhtar Dursun Ali Musaoğlu da yer aldı.

Muhtarlar Durmuş ve Musaoğlu İspanya Endülüs’te
banner71

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarların farklı kültürleri görebilmesi için yurt dışı gezilerinin organize edilmesi talimatı üzerine İçişlerin Bakanlığı, 5 ilden toplam 50 muhtarı İspanya'nın Endülüs bölgesine 3 günlük geziye gönderdi.

 

OF’TAN DURMUŞ HAYRAT’TAN MUSAOĞLU

Trabzon’un yanı sıra Bolu, Çanakkale, Erzincan ve İstanbul'dan toplam 50 muhtarın yer aldığı ilk kafile, Atatürk Havalimanında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih GEYİM ve Muhtarlar Daire Başkanı Şefik Aygöl'ün de refakatiyle İspanya’ya hareket etti.

 

Kafilede Of’tan ve Hayrat’tan da birer muhtar yer aldı. Of’un Birlik Mahallesi Muhtarı Bilal Durmuş ile Hayrat’ın Ağaçlı Mahalle Muhtarı Dursun Ali Musaoğlu da 50 kişilik kafile ile İspanya’ya gitti.

 

EL HAMRA SARAYI, KURTUBA CAMİİ

Tüm masrafların sponsorlar tarafından karşılanacak olan programda muhtarlara, Kurtuba Camii, El Hamra Sarayı, Eski Şehir Merkezi Albaicin gibi Endülüs'ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

 

Muhtarlar kendilerine verilen gri renkli hizmet pasaportuyla kameralara poz verirken el sallayarak yolculuklarına başladı.

 

"İÇİŞLERİ SEFERBERLİK YAPSIN" TALİMATI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki muhtarlar buluşması konuşmasında, “Fırsat bulur da inşallah şöyle bir gün İspanya’nın Endülüs El Hamra Sarayı’na bir imkânınız olursa; İçişleri Bakanım aslında burada, böyle bir peyderpey bir seferberlik yapsa da muhtarlarımızın içinden, yani grup-grup buralara muhtarlarımızı da götürmekte fayda var. El Hamra Sarayı'nın içinde kubbede bir ayet yazar. O da ne biliyor musunuz? ‘Lâ galibe illallah’. ‘Allah’tan başka galip yoktur.’ Bakın ne eserler bırakılmış. Bölgeselden başlayıp, bölgeleri daha da daraltmak suretiyle muhtarlarımızı bence buralara götürmekte fayda var. Bütün planları, görevi İçişleri Bakanımıza verdik" demiş, bu ifadelerinin ardından  İçişleri Bakanlığı harekete geçmişti.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21