Koronavirüsü yenen Oflu rektör gençleri uyardı

Koronavirüse yakalanan ve virüsü yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Oflu hemşerimiz Meryem Sondan Durukanoğlu Feyiz, iyileştikten sonra çektiği video ile öğrencilerine ve gençlere seslenerek, evde kalın çağrısı yaptı.

//www.ofhavadis.com/of/oflu-fizik-profesoru-feyiz-ofta-ogrencilerle-anilarini-paylasti-h4346.html

Koronavirüse yakalanan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Oflu hemşerimiz Meryem Sondan Durukanoğlu Feyiz virüsü yenmeyi başardı.

İyileşen Feyiz, çektiği video ile öğrencilerine ve gençlere seslenerek, evde kalın çağrısı yaptı.

Kendisine, eşine ve 22 yaşındaki oğluna korona teşhisi konulan ve hastalığı yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, bir video çekerek yaşadıklarını anlattı.

"BU HASTALIĞI YENEREK DÜN TABURCU EDİLDİM"

Feyiz paylaştığı videoda, "13 Mart'ta yüksek ateş ve aşırı titremeyle hastaneye başvurdum. O gün test yaptırdım ve evde karantina altına aldım kendime. Test sonucu 18 Mart gece 02.30'da bana pozitif olarak bildirildi. 03.30'da Haseki'ye kaldırıldım hemen tedaviye başlanıldı ve bu hastalığı yenerek dün taburcu edildim." dedi.

"LÜTFEN YUVANIZDA KALIN"

Dün, taburcu olduğunu belirten Feyiz, öğrencilerine ve vatandaşlara hitap ettiği videosunda evde kalın çağrısı yaptı.

Feyiz videoyu, "Sevgili gençler, sevgili öğrencilerim insanlık çok büyük bir trajedi içinde. Sizler bu hastalığı anlamadan geçiriyorsunuz. Oğlumda hastalığın emaresi bile yok. Bu sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeline dönüştürüyor. Sizlerden ricam lütfen, lütfen yuvanızda kalın." sözleriyle tamamladı.

2016 YILINDA OF’TA ÖĞRENCİLERLE BULUŞMUŞTU

Rektör Feyiz, Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi tarafından düzenlenen “Örnek Kişilerle Kendini Anla, Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’ta öğrencilerle buluşmuştu.

O dönem Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Meryem Sondan Durukanoğlu Feyiz, sıra dışı yaşam öyküsünü öğrencilerle paylaşmıştı.

İşte O Haberimiz;

//www.ofhavadis.com/of/oflu-fizik-profesoru-feyiz-ofta-ogrencilerle-anilarini-paylasti-h4346.html

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 19:58

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21