Konya Trabzonlular Derneği’ne Çaykaralı başkan

Çaykaralı hemşerimiz İmam Hatip Celalettin Çiftçi’nin başkanlığını yaptığı Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Konya’daki Trabzonluları ve Konya’da eğitim gören Trabzonlu öğrencileri buluşturuyor.

Konya Trabzonlular Derneği’ne Çaykaralı başkan

2016 yılında Konya’da kurularak faaliyetlerine başlayan Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Konya’daki Trabzonluları bir araya getiriyor.

 

Çaykaralı hemşerimiz İmam Hatip Celalettin Çiftçi’nin başkanlığını yaptığı Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Konya’daki Trabzonluların yanı sıra Konya’da eğitim gören Trabzonlu Üniversiteli öğrencileri de buluşturuyor.

 

Derneğin kuruluş amacının Konya’da yaşayan Trabzonluların tanışıp kaynaşmasını sağlamak ve Konya’da okuyan Trabzonlu öğrencilere maddi ve manevi anlamada destek sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Çiftçi; “2016 yılında arkadaşlarla bir araya gelerek böyle bir karar aldık. Trabzon’umuzun insanı gurbette en çok şehrine ve hemşerisine hasret kalan insanlardır. Biz de burada birkaç Trabzonlu olarak ve gurbette uzun yıllar yaşayan birisi olarak buraya Trabzon’dan ilk kez gerek öğrenci gerekse başka bir iş için gelen insanların kendi vatanından, kendi toprağından insanlarla böyle sıcak bir ortamda karşılaşmasının hoş olacağını düşündük” edi.

 

Yeni kurulan bir dernek olduklarından dolayı imkanlarının yeterli olmadığını ifade eden Başkan Çiftçi; “Arkadaşlarımızın hepsinin memur olmasından dolayı biraz kısıtlı imkanlarımız var. Ama yine de elimizden geldiğince derneğimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Cumartesi günleri haftalık programlarımızı gerçekleştiriyoruz ve istişarelerde bulunuyoruz” diye konuştu.

 

Derneğin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Celalettin Çiftçi (Başkan),

Mahmut Kılıç (Başkan Yardımcısı),

Ferşat Kocaman (Muhasip),

Rahmi Dalmaç (Üye),

Lütfi İhsan Ramazanoğlu (Üye).

 

Celalettin Çiftçi kimdir?

1964 yılında Çaykara’nın Taşören Mahallesi’nde doğan Celalettin Çiftçi, ilk ve ortaokulu köyünde okudu. 1984 Trabzon İmam Hatip Lisesi’nden mezun olu ve 1986 yılında Konya Merkez Karaaslan Çatalhüyük Camii’ne İmam-Hatip olarak atandı. Yirmi dört yıl bu camide görev yaptıktan sonra Meram Hayrullah Camii’ne tayini çıktı. İki yıl da burada görev yaptı. 2005 yılında Açıköğretim İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Halen Selçuklu İlçesi Sayar Camii İmam-Hatip olarak görevine devam etmektedir. Evli, 6 çocuğu ve 9 torunu olan Çiftçi Arapça ve Rumca bilmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21