DKBB Bölge Belediye Başkanlarını Rize’de buluşturdu

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından Rize’de düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Dayanışma Toplantısı Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane Belediye Başkanlarını buluşturdu.

DKBB Bölge Belediye Başkanlarını Rize’de buluşturdu

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından geleneksel hale getirilen Belediye Başkanları İstişare ve Dayanışma Toplantısı Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bulunan RİDOS Termal Otelde yapıldı.

 

Toplantıya DKBB Birlik Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Belediye Başkan Vekilleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, belediye başkanlarına birlik çalışmaları hakkında bilgiler verirken Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu birer selamlama konuşması yaptılar.

 

Mevzuattaki yenilikler ele alındı

İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantının sabah bölümünde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, belediye başkanlarına Mahalli İdareler Mevzuatı’ndaki düzenleme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Birlik Encümeni başkanlığında gerçekleştirilen öğleden sonraki oturumda ise belediye başkanları yaşadıkları sorunları, uygulamada karşılaştıkları güçlükleri ve yerel yönetimler ile ilgili olarak değiştirilmesini ve geliştirilmesini istedikleri düzenlemeleri TBB Genel Sekreter Yardımcısı Şahin’e ve DKBB Birlik Başkanı Gümrükçüoğlu’na ilettiler.

 

Sorunlarımızı paylaşma imkanı bulduk

Toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden DKBB Birlik Başkanı Gümrükçüoğlu; “Yoğun çalışma temposu içerisinde Sayın Belediye Başkanlarımızla bir araya gelmeye fırsat bulamıyoruz. Belediye Başkanlarımız gerçekten zorlu imkanlarla halkımızın sorunlarını çözmek için olağanüstü bir çaba harcıyorlar. Bu yoğunluk arasında bırakın ailelerine zaman ayırmayı, kendilerine de zaman ayıramıyorlar. Bu toplantı vesilesiyle bir araya gelme şansı yakaladık. Yaşadığımız sorunları paylaştık. Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcımız Recep Şahin beye sorunlarımız aktarma fırsatı bulduk. Başkanlarımız toplantının çok verimli olduğu ifade buyurdular. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak onlara bu fırsatı verebildiysek ne mutlu bizlere. Katılımlarından dolayı sayın başkanlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Toplantı sonunda Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Başkanlar Gümrükçüoğlu ve Kasap ile TBB Genel Sekreter Yardımcısı Şahin ve DKBB Genel Sekreteri Şentürk’e Şalpazarı yöresine ait hediyeler takdim ederken, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de başkanlara Gümüşhane’den getirdiği pestil ve köme ikram etti.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21