CUMDER’den yangın afet bölgesine yardım

Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Muğla’da meydana gelen yangında zarar gören vatandaşlara çeşitli yardım malzemeleri gönderdi.

CUMDER’den yangın afet bölgesine yardım

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan Of Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (CUMDER) yangında zarar gören Muğlalı vatandaşları yalnız bırakmadı.

4000 Adet N95 maske, 300 adet diş fırçası, 500 adet sabun, 30 çift bayan terlik ve 300 adet el havlusu temin ederek Milas Kaymakamlığı Koordinasyon merkezine gönderen Cumder, yangından zarar gören vatandaşlara yardım elini uzattı.

Küçük bir köy derneği olmalarına rağmen ülkede meydana gelen her afette dernek olarak yardım kampanyası düzenlediklerini belirten Dernek Başkanı Yaşar Çakır; “Halkımız duyarlı davranarak derneğimize her konuda destek sağlıyor. Bundan önceki yıllarda da birçok defa yardım kampanyaları düzenledik. Şimdi ise Muğla’daki afetzedelerimize bir nebze de olsa yardım yapmak için kampanya düzenledik. Muğla’nın Milas ilçe kaymakamlığı ile görüşme sağlayarak ihtiyaç duyulan malzeme listesi aldık. Başlattığımız yardım kampanyası sonucu 4000 Adet N95 maske, 300 adet diş fırçası, 500 adet sabun, 30 çift bayan terlik ve 300 adet el havlusu temin edilerek Milas Kaymakamlığı Afet Koordine merkezine gönderdik. Bu kampanya’da geçmişte olduğu gibi Trabzon’numuzun en büyük platformu Trabzon Platformu ve Genç Trabzonlular Derneği ile ortaklaşa çalışma yaptık. Derneğimize bu kampanyada destek sağlayan isimleri gizli hayırseverlerimize ve kolilerimizin afet bölgesine ulaşmasında kargo desteği sağlayan Trabzon Platformu Başkanı Sayın Köksal Öztürk’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2021, 15:31

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21