Çaykur, Rekor yılını yaşıyor

Tüm zamanların üretim ve satış rekor seviyelerine ulaşan Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Ne yapıyorsak çay ve üretici için yapıyoruz. Çay, bizim için damarlarımızdaki kan gibidir” dedi.

Çaykur, Rekor yılını yaşıyor

Türkiye'de çayın öncüsü Çaykur, yaş çay alımı, kuru çay satışı ve günlük yaş çay işleme kapasitelerinde tarihinde tüm zamanların rekor seviyelerine ulaştı.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim yaptığı açıklamada; "Ne yaptıysak ve yapıyorsak, çay ve üretici içindir. Çay, bizim için damarlarımızdaki kan gibidir. Tüm ekibimle birlikte üreticilerimiz için fedakarca çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 1'inci sürgün yaş çay döneminde tarihinin rekor yaş çay alımını gerçekleştirdikten sonra ikinci sürgün alımlarına devam ediyor. Çaykur hazırlıklı girdiği ikinci sürgünde sel afetleri nedeniyle fabrikalarının etkilenmesine rağmen üretimi aksamadan sürdürüyor. Geçen yıl ilk sürgünde 246 bin ton yaş çay alımı yapan Çaykur, bu yıl aynı dönemde 314 bin 500 ton ile tüm yılların rekor yaş çay alımını gerçekleştirdi. Çaykur bir diğer rekoru ise günlük alım kapasitesi ile kırmış oldu. Günlük kapasitesi 9 bin 50 ton dolayında olan Çaykur buna rağmen 11 bin ton seviyelerine ulaşarak yine tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Çaykur'un son rekoru ise kuru çay satışlarında yaşandı. Çaykur, kuru çay satışlarında 90 bin ton seviyelerine ulaştı. Rekorlar yılı yaşayan Çaykur, 1'inci sürgün döneminde aldığı yaş çay bedellerini de üreticilere zamanında ödedi.

ALİM: NE YAPTIYSAK ÇAY VE ÜRETİCİMİZ İÇİN

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay, bölgemiz için olmazsa olmazdır. Çaykur, olmadığında çayın bu değerinin olmayacağını biliyoruz. Ne yaptıysak ve yapıyorsak, çay ve üretici içindir. Çay, bizim için damarlarımızdaki kan gibidir. Tüm ekibimle birlikte üreticilerimiz için fedakarca çalışmaya devam ediyoruz. Üreticilerimizden 1 kilogram daha fazla çay alabilmek, alım yeri ve fabrikalarımızın tam kapasite çalışmalarını sağlamak için yoğun mesai harcıyoruz. Sabah erken saatlerden gece yarılarına kadar dur durak demeden Artvin’in Kemalpaşa ilçesinden Giresun’un Tirebolu ilçesine kadar olan tüm çay alım yeri ve fabrikalarda çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Bizi her daim destek veren değerli çay üreticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

GENEL MÜDÜR VE EKİBİ SÜREKLİ SAHADA

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim beraberinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte fabrika ve alım yerlerini denetliyor, alım ve üretimin aksamadan tam kapasite sürdürülmesi için çalışma yürütüyor. Heyet, sabah 7’de başladıkları denetimlerini Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’da gece yarılarına kadar ara vermeden sürdürüyor.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayrettin şişman
hayrettin şişman - 6 ay Önce

keşke bırinci gün kontenjanla başlamasının sebebini sorsaydınız .zaten kalite icin diyecek muhakkak.ama yanlış
son gün de kontenjan fabrıkalar boş olduğu halde

ali kara
ali kara - 6 ay Önce

sizde hiç utanma yok mu üreticiyi özel sektöre yem yap 2,70 den çay sattır sonra çık rekor kırıyoruz de yazıklar olsun insanda biraz utanma olacak kameralar karşısında şov yapmayın üreticiye gidin gerçekleri görün

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21