Çaykur bölgelere özel çay üretti, peki Of neden yok?

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduğumuz en özel çaylarımız yoğun ilgi görüyor" dedi.

Çaykur bölgelere özel çay üretti, peki Of neden yok?

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nce (ÇAYKUR) bölgelere özel üretilen hediyelik çaylar, tüketicilerden ilgi görüyor. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduğumuz en özel çaylarımız yoğun ilgi görüyor" dedi.

Çay tiryakilerinin beğenisine sunmak amacıyla oluşturduğu özel konseptle Rize, Artvin, Giresun, Erzurum, İstanbul ve Ankara'da özel çay satış mağazaları açan Çaykur, 90 çeşit ürününü tüketicilerle buluşturuyor. Çaykur'un tüm çay çeşitlerinin bir arada bulunduğu mağazaların açıldığı il ve bölgelere özel de çaylar üretiliyor. Elek altı olarak bilinen en özel çaylardan dolum yapılan paketlere, Başkent Meclis, Uzungöl, Elekaltı, Ovit, Ayasofya, Kemalpaşa, 42 nolu Tirebolu, Kafkasör, Palandöken ve Organik Rize Çayı adı verildi. Çaykur'un bölgelere özel çayları tüketicilerden büyük ilgi görüyor.

'En özel çayımız'

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay satış mağazalarını açtığımız bölgelere özel ürünler üretiyoruz. Her mağazamıza özel, o bölgeye ait bir sembolü taşıyan ve sadece o mağazada satılmak üzere özel bir çeşidi yapalım istedik. Erzurum'dakine Palandöken Çifte Minare sembolleri içeren paketiyle Palandöken çayı, İstanbul'daki mağazamızda satılan İstanbul'la özdeşleşen ve kentin en özel sembollerinden Ayasofya Camii'nden esinlenerek Ayasofya diye belirledik. Başkentimiz Ankara için yaptığımız çaya ise Başkent Meclis Çayı adını verdik. Bu özel çaylarımıza elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduk. Çaylarımız yoğun ilgi görüyor" dedi.

Aroma katkılı yeni ürünler için çalışmalar yürüttüklerini belirten Alim, yakında bu ürünlerin de piyasaya çıkacağını söyledi.

OF NEDEN YOK?

Çaykur’un bölgelere özel olarak imal ettiği çaylar, vatandaşlar tarafından ilgi görürken Çaykur’un 5 büyük fabrikasının bulunduğu Of bölgesine özel bir çay üretmemesi ise Oflu çay üreticilerini üzdü.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 15:19

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
kenan
kenan - 12 ay Önce

yumuşak yalakalık

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21