Çaykur, 93 ülkeye ulaşıyor

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), dünyanın dört bir yanında 93 ülkeye paketli ve soğuk çay ihracatı gerçekleştiriyor.

Çaykur, 93 ülkeye ulaşıyor

Çaykur tarafından üretilen doğal ve sağlıklı Türk çayı dünya pazarına yayılıyor.

Dünyada kuzey iklim kuşağında üretilen ve üzerine kar yağan doğal organik Çaykur çayları, Avrupa Birliği’nde 44 ülkeye ihraç ediliyor.

Çaykur çayları Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD’den, Çin’e, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Kanada’ya, Japonya’dan Yeni Zelanda’ya kadar toplamda 93 ülkeye ulaşıyor. Paketli çayların yanı sıra soğuk çay ihracatı da gerçekleştiren Çaykur, yeni pazar arayışları için çalışma yürütüyor.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Türkiye’de çayın öncüsü olan kurumun dünya pazarında da yerini alabilmesi için çeşitli temas ve girişimlerde bulunduklarını belirterek “Türk çayı üzerine kar yağan ve başka ülkelerde olduğu gibi haşere mücadelesi gerektirmeyen doğal bir mucize. İnsan sağlığına faydaları bilimsel araştırmalarla kanıtlanan çayımız dünyada da tercih ediliyor. Pazar payımızı artırmak için çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kara
ali kara - 4 ay Önce

üreticiyi rezil eten müdür özel sektörle işbirliği içinde üreticiyi isyana yönelten müdür kuru ot 3,50 tl yaş özel sektör yaş çayı 2,50 tl ye alıyor başarınla kurur duy devletle milleti karşı karşıya getiren müdür. yazıklar olsun ,yazıklar olsun, yazıklar olsun .

ali kara
ali kara - 4 ay Önce

üreticisine ulaşamayan duruma gelen çaykur kimi kandırıyorsun 93 ülkeye ulaşan kurum neden üreticinin çayını almıyor özel sektöre peşkeş çektiriyor utanmazlar.

Siyasi
Siyasi - 4 ay Önce

Siyasi ikdidar caykuru iflas yaptirdi sattiği caylar ödedigi faize yettimiyor

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21