Başbakan İlçe Belediye Başkan Adayları için kampa girdi

Başbakan Erdoğan, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde İlçe Belediye Başkan adaylarını belirlemek için üst kurul ile kampa girdi.

Başbakan İlçe Belediye Başkan Adayları için kampa girdi
banner71

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Büyükşehir ve İl Belediye Başkan Adaylarını belirleyen Başbakan Erdoğan, İlçe Belediye Başkan Adaylarını belirlemek için Seçim Üst Kurulunu topladı.

 

17 Aralık operasyonu sonrası aday belirleme süreci ile ilgili çalışmaları yavaşlayan Ak Parti'de ilçe belediye başkan adaylarını belirleme süreci yeniden hız kazandı.

 

Alınan bilgilere göre; Ak Parti, 30 Mart seçimlerinde aday göstereceği isimleri belirlemek için İstanbul İl Başkanlığı'nda hafta sonunu da kapsayacak şekilde kampa girdi.

 

Adaylarla ilgili listeyi son kez masaya yatıran Ak Parti Seçim Üst KuruluBaşbakan Erdoğan başkanlığında listeleri son kez gözden geçiriyor.

 

SEÇİM ÜST KURULU TOPLANDI

Haliç Kongre Merkezi'ne gündeminde olmayan bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, buradan Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına geçti. Erdoğan'a siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan eşlik etti. 

Erdoğan, akşamüstü  Seçim Üst Kurulu üyeleriyle AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda toplandı.

 

TOPLANTIDA KİMLER VAR?

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Mustafa Şentop, Ekrem Erdem, Haluk İpek, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Ataş'dan oluşan Üst Kurul üyeleri katılıyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Menderes Türel'in toplantıda olmadığı ifade ediliyor.

 

PAZAR GÜNÜNE KADAR LİSTELER KESİNLEŞTİRİLECEK

Türkiye'deki tüm ilçeleri kapsayan aday listeleri 3 gün sürecek son istişare toplantısı sonrasında belli olacak. Erdoğan, Seçim Üst Kurulu'nda görevli kurmayları ile pazar günü çıkacağı 5 günlük Uzak Doğu seyahati öncesi listelere son şeklini vermeyi planlıyor.

 

Başbakan Tayyip Erdoğan pazar günü yılın ilk yurt dışı gezisini Uzak Doğu'ya gerçekleştirecek. 5 günlük ziyaret kapsamında Erdoğan sırasıyla Japonya, Singapur ve Malezya'ya gidecek.

 

İlçe belediye başkan adaylarının Başbakan Erdoğan’ın bu seyahatinden hemen önce ya da döndükten hemen sonra açıklanması bekleniyor.

 

MASADAKİ ADAY ADAYI LİSTELERİ MERCEK ALTINDA

Aday belirleme sürecinin artık sonuna gelinirken, seçimler öncesi partinin imajının spekülatif iddialarla zedelenmemesi için azami titizlik gösteriliyor. Yoğun bir araştırma içine giren kurulun, daha önce adı yolsuzlukla ve şaibeli işlerle anılan aday adaylarını tek tek listelerden eledikleri ifade ediliyor.

Haber 7

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yılmaz
mehmet yılmaz - 7 yıl Önce

murat saral ofumuza hayırlı olsun ınsallah. ha bu haber ankaradan ha sakın diğerleriyle karıştırmayın.

ali
ali - 7 yıl Önce

tabiki murat saral aksi durumda irfan saral başkan olur..

10.
10. - 7 yıl Önce

BELEDİYE BAŞKANI İRFAN SARAL.

ankara ankara güzel ankara seni görmek ister her bahtı kara
ankara ankara güzel ankara seni görmek ister her bahtı kara - 7 yıl Önce

murat faul yaptı güngör orta açtı salimde golü attı.

hakan
hakan - 7 yıl Önce

aksi halde irfan saral değil bağımsız olarak murat saral tekrar baskan olur bence

hakkı
hakkı - 7 yıl Önce

güngör hocam hayırlı olsun...

EDİP EKEN
EDİP EKEN - 7 yıl Önce

Murat saralı erdoğan bayraktar destekliyordu.O gitti artık.M.Saralın hiç şansı kalmadı .Bağımsız koysa hiç bir şansı olmaz

rahman
rahman - 7 yıl Önce

murat saral ı sıyası olarak bır yere getıren erdoğan bayraktar değil of halkıdır. başbakan da bayraktara değil of halkının ne istedığıne bakacaktır. sen nekadar ıstemesende of halkı murat saral ı ıstemekte . bu yuzdende murat saral of beledıye başkanıdır ve bu şekılde de devam edecektir.


SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21