Bakan Soylu, PKK'nın öldürdüğü bakkalın ailesini ziyaret etti

Ağrı'da PKK terör örgütü tarafından öldürülen bakkal Mevlüt Bengi'nin ailesini ziyaret eden Bakan Soylu, Bengi’nin eşi Fezile Bengi’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü.

Bakan Soylu, PKK'nın öldürdüğü bakkalın ailesini ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde PKK terör örgütü tarafından öldürülen bakkal Mevlüt Bengi'nin (48) Çiftlik köyünde yaşayan ailesini ziyaret etti.

 

Bakan Soylu tarafından telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştürülen Fezile Bengi, eşinin kanının yerde kalmamasını istedi.

 

Ağrı'ya giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ahmed-i Hani Havalimanı'nda Vali Süleyman Elban, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, kamu kurum amirleri ve kaymakamlar tarafından karşılandı.

 

Bakan Soylu, beraberindeki heyet ile birlikte helikopterle Doğubayazıt ilçesine geçti. Bakan Soylu, 24 Haziran'da kaçırıldıktan 2 gün sonra cesedi bir elektrik direğinde asılı bulunan 8'i kız, 11 çocuk, 6 torun sahibi Mevlüt Bengi'nin ailesini ziyaret etti.

 

Doğubayazıt'a 18 kilometre uzaklıktaki Ağrı Dağı eteğinde bulunan 60 haneli Çiftlik köyü Türkmen mezrasına giden Bakan Süleyman Soylu ve beraberindekiler aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

 

Mevlüt Bengi'nin eşi Fezile, annesi Hanım, ağabeyi Musa Bengi ile görüşen Bakan Soylu, katillerin bulunması için bölgede hava destekli operasyonların sürdüğünü bildirdi. Fezile Bengi'ye Türk bayrağı hediye eden Süleyman Soylu, Mevlüt Bengi'nin çocukları ve torunlarının eğitim durumlarını sordu.

 

Bakan Soylu, "Allah sabır versin, cennette buluştursun. Allah kötü düşünenlere fırsat vermesin inşallah, duamız odur. Mevlüt kardeşimizin kanı eline bulaşan teröristlerden, destekçilerinden ve terörizme moral verenlerden hesabını sormazsak, yetim kalan evlatlarının iki cihanda da elleri yakamızda olsun" diye konuştu.

 

Bakan Süleyman Soylu daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonuyla arayarak Fezile Bengi ile görüştürdü.

 

Eşinin kanının yerde kalmamasını isteyen Fezile Bengi'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin, sizlere sabır versin. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Gereken yapılacak" dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 3 yıl Önce

allah rahmet etsin ve gerrider kalan aile fertlerine baş sağlığı dilerim.SAYIN BAKANIMLA GURUR DUYUYORUZ.İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21